Home Newsy Żart made in Steve Wozniak
Żart made in Steve Wozniak
0

Żart made in Steve Wozniak

0

Ostatnie wystąpienie Steve’a Wozniaka, w którym specjalnie dla magazynu Wired wypowiedział się on na temat marki Apple zrodziło wiele kontrowersji wśród użytkowników jabłkowych urządzeń. Zdaniem byłego pracownika kalifornijskiej firmy gigant z Cupertino powinien zainteresować się możliwością instalowania systemu Android na swoich urządzeniach. Taki zabieg mógłby mieć, zdaniem Steve’a, korzystny wpływ na stronę ekonomiczną całego przedsięwzięcia i napędzić sprzętową sprzedaż.

Cała sytuacja przypomina troszkę dolewanie oliwy do ognia zatem nie dziwi fakt jak odebrano ją w świecie technologicznym. Fala burzliwych wypowiedzi pod adresem autora opinii przetoczyła się przez internet, nie pozostawiając na nim suchej nitki. Z wyjaśnieniami i odsieczą miała także przyjść współautorka biografii Wozniaka, która powołując się na przesłany do niej list autorstwa samego Steve’a tłumaczy, iż był to jedynie zwykły żart, kompletnie niezrozumiany przez społeczność. Opinia miała być po części odpowiedzią na pytanie dotyczące marki Blackberry jakie padło we wspomnianym wywiadzie. W rozumieniu Steve’a kanadyjski producent mógł już dawno zainteresować się systemem Android, podobnie zresztą jak Apple. „Mógł”, to kluczowe słowo tej wypowiedzi, które miało zostać nieopatrznie zastąpione przez magazyn Wired wyrazem „powinien”.

Cóż żart, czy nie Steve nadal uważa, iż przystosowanie systemu od Google do pracy z kalifornijskimi urządzeniami to doskonały pomysł, który sprawdzi się w aspekcie ekonomicznym. Poczucie humoru w powyższym wydaniu jakoś do mnie nie trafia i mam wrażenie, iż dzieje się tak w odniesieniu do większości użytkowników mobilnych urządzeń od Apple. Kontrowersyjny pomysł choć poniekąd logicznie uzasadniony mógłby mieć także inny niż wstępnie zamierzony skutek. Czuję bowiem nosem masowy bojkot fanatyków marki Apple.
Źródło: Cult of Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.