Zaczęła się produkcja nowego iPhone’a 15 w Indiach
0

Zaczęła się produkcja nowego iPhone’a 15 w Indiach

0

Bloomberg informuje, że Foxconn rozpoczął produkcję iPhone’a 15 w Indiach. To po raz pierwszy gdy nowy iPhone został wyprodukowany poza Chinami przed jego ogłoszeniem.

Urządzenia mają być produkowane w fabryce Foxconn w Sriperumbudur w stanie Tamil Nadu. Zakład przygotowuje się do dostarczenia urządzeń zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu wysyłki z fabryk w Chinach. Dzięki temu jeszcze bardziej zostanie zmniejszona luka między operacjami produkcyjnymi w Indiach i Chinach. Przed wypuszczeniem iPhone’a 14, iPhone’y produkowane w Indiach były opóźnione w produkcji w Chinach o około sześć do dziewięciu miesięcy.

To pierwszy raz, kiedy nowy model iPhone’a rozpoczął masową produkcję w Indiach, zanim został ogłoszony przez Apple. Zeszłoroczne modele iPhone’a 14‌ rozpoczęły produkcję w Indiach pod koniec września.

Produkcja w Indiach jest kluczową częścią planu Apple’a mającego na celu dywersyfikację łańcucha dostaw z dala od koncentracji w Chinach. Apple podobno planuje wyprodukować 25% wszystkich iPhone’ów w Indiach do 2025 roku. Natomiast inne produkty, takie jak iPad, Apple Watch i AirPods mają pójść w ich ślady.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *