Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 jednocześnie w Indiach i Chinach
0

Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 jednocześnie w Indiach i Chinach

0

Główny partner Apple, Foxconn, ma linie produkcyjne iPhone’a w kilku innych miejscach na świecie poza Chinami, takich jak Brazylia i Indie. Jednak operacje w Chinach pozostają najważniejsze, jeśli chodzi o światowe wysyłki iPhone’ów. Tym razem wydaje się jednak, że Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 jednocześnie w Indiach i Chinach.

Raport pochodzi od wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo. Ujawnił on, że przynajmniej jeden z modeli iPhone’a 14 będzie produkowany w Indiach w tym samym czasie, co w Chinach. Jeśli to prawda, będzie to pierwszy raz, kiedy produkcja iPhone’a nowej generacji rozpocznie się w innym kraju jednocześnie z Chinami.

Jak zauważył Kuo, w normalnych sytuacjach produkcja nowego iPhone’a poza Chinami trwa zwykle kilka miesięcy. Na przykład Foxconn rozpoczął montaż iPhone’a 13 w Indiach w kwietniu tego roku. Natomiast produkcja w Brazylii rozpoczęła się kilka tygodni później.

Oczywiście produkcja iPhone’a w innych krajach nie ma na celu zaspokojenia globalnego popytu, ale obsługi lokalnych rynków. Według Kuo, moce produkcyjne iPhone’a 14 w Indiach nie wystarczą, aby w krótkim okresie wypełnić lukę spowodowaną wyzwaniami produkcyjnymi w Chinach. Jednak nadal jest to „ważny kamień milowy dla Apple”, jeśli chodzi o rozszerzenie produkcji iPhone’a na inne miejsca.

Analityk podkreśla, że ​​decyzja Apple o przyspieszeniu produkcji iPhone’a 14 w Indiach wynika z geopolitycznego wpływu na łańcuch dostaw firmy.

Apple ostrzegł swoich dostawców przed możliwą „zemstą” rządu chińskiego na Stanach Zjednoczonych. Spowodowana jest ona po kontrowersyjnej wizycie przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie. Pelosi odbył spotkania z niektórymi dostawcami Apple, takimi jak producent chipów TSMC i tajwański monter Pegatron. Od tego czasu pojawiły się doniesienia, że ​​Chiny blokują przesyłki od tych firm.

W tym samym czasie produkcja linii iPhone 14 również napotykała na opóźnienia. Powodem są niedobory komponentów i drobne problemów z jakością. Zwiększając produkcję iPhone’ów w Indiach, a potencjalnie także w Brazylii, Apple może powoli zmniejszać swoją zależność od Chin. Choć będzie to dość trudne do osiągnięcia.

Jednak pomimo tych wszystkich niepowodzeń analitycy nadal wierzą, że Apple zaprezentuje nowe iPhone’y w przyszłym miesiącu . Krążą również pogłoski, że firma po raz pierwszy wprowadzi Apple Watch nowej generacji z modelem Pro i przeprojektowanym iPadem klasy podstawowej z portem USB-C i 5G.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *