YouTube ogłasza nową aktualizację, która ma poprawić m.in. wygląd i wydajność
0

YouTube ogłasza nową aktualizację, która ma poprawić m.in. wygląd i wydajność

0

YouTube ogłosił dzisiaj szereg nowych aktualizacji. Mają one poprawić wygląd i wydajność aplikacji na komputerach oraz urządzeniach mobilnych.

„Tryb otoczenia” zmienia kolor tła aplikacji w subtelny sposób, aby dopasować go do odtwarzanego wideo. YouTube uważa, że ma to przyciągnąć widzów. Tryb otoczenia będzie dostępny w Internecie i na urządzeniach mobilnych po włączeniu ciemnego motywu. On także został zaktualizowany. Teraz będzie jeszcze ciemniejszy niż wcześniej.

Jeśli chodzi o odtwarzacz wideo, linki YouTube w opisach filmów zmienią się w przyciski. Natomiast działania, takie jak udostępnianie i pobieranie, zostały zaktualizowane, aby zminimalizować rozpraszanie. Przycisk subskrypcji ma zaktualizowany kształt i kolor, a YouTube zrezygnował z czerwonego odcienia.

Na urządzeniach z systemem iOS i Android dostępna jest obecnie testowana nowa funkcja. Użytkownicy mogą powiększać i pomniejszać wideo, a gdy używana jest funkcja powiększania, reszta wideo pozostaje powiększona, dopóki użytkownik jej nie pomniejszy.

Zaimplementowano również precyzyjne wyszukiwanie, aby ułatwić przewijanie do określonego miejsca w filmie. Użytkownicy mogą przeciągać lub przesuwać suwak do przewijania podczas przeglądania filmu. Dzięki temu można zobaczyć rząd miniaturek, które pomogą znaleźć dokładnie ten fragment filmu, którego się szuka.

YouTube twierdzi, że wszystkie te zmiany zaczną się stopniowo wprowadzać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: MacRumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *