Home Newsy Wyższa jakość obrazu dzięki nowemu procesorowi Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine piątej generacji
Wyższa jakość obrazu dzięki nowemu procesorowi Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine piątej generacji
0

Wyższa jakość obrazu dzięki nowemu procesorowi Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine piątej generacji

0

Nowy dwuchipowy procesor Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine posiada dedykowany układ SI, dzięki czemu zdecydowanie lepiej wykorzystuje możliwości i wydajność sztucznej inteligencji, co przekłada się na wyraźnie wyższą jakość obrazu. Ulepszony procesor trafi do telewizorów Philips z linii OLED+ mających swoją premierę w 2021 roku.

– Wszystkie modele telewizorów z linii OLED+ na rok 2021 zostaną wyposażone w udoskonalony procesor piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine. W swojej nowej wersji procesor składa się z dwóch chipów, z których jeden posiada dodatkową moc obliczeniową i jest dedykowany SI, co przekłada się na rozszerzoną funkcjonalność sztucznej inteligencji.

Procesor Philips P5 piątej generacji oferuje wsparcie technologii AI Smart Bit Enhancement 2.0 i AI Machine Learn Sharpness oraz ulepszoną funkcję Perfect Natural Reality. Funkcja AI Smart Bit Enhancement 2.0 rozwiązuje problem utraty szczegółów przy usuwaniu  bandingu w przypadku materiałów źródłowych słabej jakości. Dzięki zastosowaniu dodatkowej mocy obliczeniowej dedykowanego układu SI system może rozszerzyć 8-bitowy obraz wideo do niemal 14-bitowego przy jednoczesnym zachowaniu precyzji w obszarach, w których występuje  banding. W efekcie otrzymujemy płynniejszą gradację bez utraty szczegółów w innych częściach obrazu.

Możliwości udoskonalonego systemu SI wykorzystuje również zoptymalizowana wersja unikalnej technologii Philips Perfect Natural Reality, która teraz przekształca treści źródłowe SDR w obraz zbliżony do HDR z ostrością zwiększoną o 30%. Taki zabieg jest możliwy dzięki nowej funkcji wykrywania i wzmacniania podświetlenia, która w połączeniu z systemami podwyższania kontrastu tworzy obraz bardziej realistyczny i szczegółowy, z większym wrażeniem głębi, dzięki czemu kadry naprawdę ożywają.

Oba modele Philips OLED+986 i Philips OLED+936, które swoją premierę rynkową będą miały jeszcze w tym roku, wyposażono w najnowsze panele OLED, które zapewniają wyższą o 20% jasność szczytową i większe kąty widzenia. Uzupełnieniem lepszej jakości obrazu, który generuje udoskonalony procesor Philips P5, jest czterostronna technologia Ambilight zapewniająca bardziej wciągające wrażenia wizualne.

Wyższa jakość obrazu dzięki nowemu procesorowi Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine piątej generacji

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *