Home Newsy Philips TV prezentuje nowe telewizory premium z linii OLED+
Philips TV prezentuje nowe telewizory premium z linii OLED+
0

Philips TV prezentuje nowe telewizory premium z linii OLED+

0

Marki Philips TV oraz Bowers & Wilkins ponownie łączą siły. W wyniku współpracy powstały dwa nowe modele telewizorów OLED z wyższej półki dla jeszcze pełniejszych wrażeń podczas seansów i grania w gry. Oba urządzenia wyróżniają się zaawansowanym systemem audio oraz czterostronnym podświetleniem Ambilight. Model Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 trafią na polski rynek pod koniec 2021 roku.

Philips TV prezentuje dwa nowe telewizory premium, które powstały we współpracy z wieloletnim partnerem marki, legendarnym producentem wysokiej klasy sprzętu audio Bowers & Wilkins. Flagowe modele Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 są skierowane do osób oczekujących od sprzętu zarówno najwyższej jakości obrazu, jak i dźwięku.

Philips OLED+986 – nowa definicja telewizora

Oferuje najwyższą jakość obrazu, a za sprawą jednego z najbardziej zaawansowanych systemów audio dostępnych w telewizorach również wyjątkową jakość brzmienia na audiofilskim poziomie, zarówno dla dźwięku telewizyjnego, jak i przy odtwarzaniu samej muzyki. Obudowa głównego głośnika jest zamontowana na podstawie pod telewizorem, zaś głośnik wysokotonowy typu Tweeter-on-Top zamknięto w słynnej metalowej tubie znanej z modelu Nautilus, która poprawia rozpraszanie ciepła ze względu na zwiększoną moc wyjściową nowych wzmacniaczy. Trzy 100 mm przetworniki średnio- i niskotonowe wyposażono w membrany Continuum oraz cewkę drgającą i elementy zwrotnicy o wyższej specyfikacji.

Odsprzężone mocowanie głośnika Tweeter-on-Top zapewnia brak rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie przy odtwarzaniu wysokich tonów, co ma często miejsce w przypadku montażu głośników w większych konstrukcjach. Dodatkowo wewnątrz głównego systemu audio znajdują się trzy niezależnie izolowane obudowy, z których lewa i prawa również są wyposażone w odsprzężone i zamontowane na przegrodzie głośniki wysokotonowe, a ich rozmieszczenie na dwóch krańcach belki grającej zapewnia wciągające brzmienie charakteryzujące się wyjątkową czystością i szczegółowością.

Telewizor wspiera dekodowanie Dolby Atmos najnowszej generacji i wirtualizator Atmos, co zapewnia przestrzenny dźwięk, który w połączeniu z czterostronnym systemem Ambilight daje jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania.

Philips OLED+986 będzie dostępny pod koniec 2021 r. w rozmiarze 65’’ i cenie 16 999zł.

Philips OLED+936 – udoskonalony Dolby Atmos

Model Philips OLED+936, który dostępny będzie w rozmiarach 48″, 55″ i 65″, zyskał wiele modyfikacji w porównaniu z poprzednią generacją. W telewizorze zastosowano wyższej jakości komponenty, nowe obudowy wszystkich trzech głośników wysokotonowych, nowy profil sztywniejszej membrany 100 mm x 65 mm oraz mocniejszy magnes dla dedykowanego głośnika niskotonowego. Dodatkowo inżynierowie wprowadzili nowe cewki drgań dla czterech głośników średniotonowych oraz nowe profile membran dla głośników up-fire odpowiadających za dźwięk Dolby Atmos, których umiejscowienie nieznacznie zmieniono.

W efekcie zastosowania konstrukcji 3.1.2. zwiększono precyzję, kontrolę i moc, co przekłada się na poprawę rozdzielczości przy jednoczesnym zapewnieniu większej energii i lepszego rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniu. Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i usztywniona wewnętrznymi żebrami w celu zniwelowania niepożądanych rezonansów. Głośnik wraz z minimalistycznym metalowym ramieniem tworzy stabilną podstawę telewizora. Telewizor, podobnie jak model Philips OLED+986, można opcjonalnie zamontować na ścianie.

Model Philips OLED+936 automatycznie rozpoznaje i dekoduje zawartość Dolby Atmos dla jeszcze lepszego efektu, zaś dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation o nowym profilu i ustawieniu oferują lepszą integrację z obrazami wyświetlanymi na ekranie. Opcjonalnie po włączeniu trybów Film, Gra lub Osobisty telewizor aktywuje te przetworniki, aby zapewnić pełnię wrażeń Dolby Atmos nawet w przypadku treści, które nie powstały w tym formacie. Dopełnieniem oferowanych efektów dźwiękowych jest czterostronne podświetlenie Ambilight.

Model Philips OLED+936 będzie dostępny w sprzedaży na koniec 2021 roku w cenie: 48” – 8999 zł; 55” – 9999 zł; 65” – 13 999 zł.

Philips TV prezentuje nowe telewizory premium z linii OLED+

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *