Wyświetlacze MicroLED prawdopodobnie trafią także na iPhone’a, iPada i Maca
0

Wyświetlacze MicroLED prawdopodobnie trafią także na iPhone’a, iPada i Maca

0

Apple prawdopodobnie planuje wprowadzić niestandardowe wyświetlacze microLED do iPhone’a, iPada i Maca. Ma to nastąpić po ich debiucie w nowej wersji Apple Watch Ultra. Premiera zegarka zaplanowana jest obecnie na koniec 2024 roku.

Gurman poinformował, że Apple spędziło około 6 lat na opracowywaniu technologii microLED. Będzie to pierwszy wyświetlacz zaprojektowany na zamówienie przez samą firmę Apple. Wcześniej w tym tygodniu powiedziane było także, że Apple planuje wprowadzić tę technologię w nowym Apple Watch Ultra.

Wyświetlacz ma oferować lepszą jasność, reprodukcję kolorów i kąty widzenia. Dzięki temu obrazy wyglądają bardziej, jakby były „namalowane” na szkle wyświetlacza i zastępują obecnie dostarczane części przez firmy takie jak Samsung i LG.

Po debiucie w Apple Watch Ultra w 2024 roku, Gurman spodziewa się, że niestandardowe wyświetlacze microLED firmy Apple zostaną rozszerzone na iPhona. Następnie na iPada i Maca w jeszcze późniejszym terminie. Uważa on, że długoterminowym planem Apple jest wprowadzenie wyświetlaczy microLED do wszystkich swoich kluczowych produktów. Jednak zanim pojawi się on w komputerach Mac może minąć sporo czasu. Przyczyną tego jest złożoność technologii na tak wczesnym etapie. Dla porównania Gurman stwierdził, że iPhone będzie miał wyświetlacze OLED przez ponad sześć lat, zanim pojawią się na iPadzie.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.