Jak wykonać reset słuchawek AirPods

Jak wykonać reset słuchawek AirPods

0

Pierwsze bezprzewodowe słuchawki od Apple wciąż budzą mieszane uczucia i dzielą społeczność na zagorzałych zwolenników tego gadżetu jak i osoby stroniące od niego na wszelki możliwy sposób. Akcesorium wytycza nowe szlaki w kategorii słuchawek bezprzewodowych, choć jako wciąż młody produkt na rynku nie jest pozbawiony wad wieku dziecięcego.

Tylko na przełomie ostatniego miesiąca do sieci masowo trafiły reklamacje użytkowników, którzy skarżyli się na szybko rozładowujący się akumulator wbudowany w etui dołączane do słuchawek. Innym razem część osób narzekała na bezpodstawne przerywanie połączenia ze sparowanym urządzeniem.

W pierwszym z opisanych przypadków Apple poradziło sobie wydając aktualizację firmware dla słuchawek AirPods, drugi problem zaś dotyczy tylko nielicznej grupy użytkowników i zdaje się, że również dzięki aktualizacji został wyeliminowany.

Nie zmienia to faktu, że słuchawki jak każda rzecz martwa mogą z jakiś przyczyn odmówić posłuszeństwa.

Jak wówczas sobie poradzić? Co zrobić, by przywrócić im dawną świetność?

W takich momentach przydaje się wykonać reset urządzenia i przywrócić je do ustawień fabrycznych. Za wcielenie tej opcji w życie odpowiedzialny będzie jedyny przycisk znajdujący się na etui słuchawek, w jego tylnej części. Zgodnie z instrukcją obsługi nazywa się on Przyciskiem Konfiguracji.

Wciśnięcie go i przytrzymanie przez około 15 sekund spowoduje wymazanie wszelkich ustawień, także tych związanych z informacją o sparowanym urządzeniu, czy dopisanych funkcjach dodatkowych dla słuchawek. Jeśli zatem z menu systemowego wybraliście inne działanie dla podwójnego stuknięcia w słuchawkę niż uruchomienie Siri, to opcję tę trzeba będzie na nowo ręcznie uruchomić zaraz po ponownym sparowaniu z urządzeniem.

Powyższa porada przyda się również osobom, które z różnych przyczyn chcą sprzedać używane już słuchawki AirPods lub osobom chcących je sparować z urządzeniem z systemem Android lub iOS dopisanym do innego Apple ID.

Źródło: Applesauce

3/5 - (4)
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *