Wiceprezes Apple ds. zakupów traci pracę przez wulgarny komentarz na TikToku
0

Wiceprezes Apple ds. zakupów traci pracę przez wulgarny komentarz na TikToku

0

Tony Blevins, wiceprezes Apple ds. zakupów, ma odejść z firmy. Powodem jest niegrzeczna i niestosowna wypowiedź, jaką wygłosił w filmie jednego z użytkowników TikToka.

Blevins był w filmie Daniela Maca, który robił serię na temat pracy ludzi, których zauważył w drogich samochodach. Po zauważeniu Blevinsa w drogim Mercedes-Benz SLR McLaren, Mac zapytał go, czym się zajmuje. Blevins odpowiedział w dość niegrzeczny sposób.

Od Bloomberg: „Zapytany, jak zarabia na życie, Blevins powiedział: „Mam drogie samochody, gram w golfa i pieszczę kobiety z dużymi piersiami, ale biorę wolne w weekendy i święta”.”

Film na TikToku został nakręcony na pokazie samochodowym, w którym Blevins uczestniczył w zeszłym miesiącu w Pebble Beach w Kalifornii. Jego uwagi w 25-sekundowym klipie odnoszą się do wersu z filmu „Arthur” z 1981 roku, w którym główny bohater Arthur Bach opisuje swoją własną karierę: „Ścigam się samochodami, gram w tenisa i pieszczę kobiety, ale mam wolne weekendy i jestem swoim własnym szefem. ”

Apple przeprowadził wewnętrzne dochodzenie po tym, jak dowiedział się o filmie na TikToku. Tony Blevins został usunięty ze swojego zespołu składającego się z kilkunastu bezpośrednich podwładnych i kilkuset pracowników. Blevins powiedział Bloombergowi, że jest mu przykro z powodu tego, co powiedział. „Chciałbym skorzystać z okazji, aby przeprosić każdego, kto poczuł się urażony moją błędną próbą humoru” – powiedział.

Rzecznik Apple potwierdził również, że Blevins opuści firmę, co zostało podjęte przez starszego wiceprezesa Apple, Jeffa Williamsa. Williams będzie nadzorował zespół Blevinsa po jego odejściu.

źródło: macrumors.com

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.