Wi-Fi 6E będzie oferowane tylko w modelach iPhone 15 Pro
0

Wi-Fi 6E będzie oferowane tylko w modelach iPhone 15 Pro

0

Wiele plotek sugerowało, że modele iPhone’a 15 nowej generacji przyjmą standard Wi-Fi 6E, który Apple wprowadził już w iPadzie Pro i MacBooku Pro, a teraz wydaje się, że wyciekły dokumenty potwierdzające plany Apple, które informują, że Wi-Fi 6E będzie dostępne tylko w modelach Pro.

Wi-Fi 6E umożliwia urządzeniom łączenie się z routerami i modemami obsługującymi standard Wi-Fi 6E, ale jest to nowsza technologia i nie jest jeszcze rozpowszechniona. Routery Wi-Fi 6E są łatwo dostępne, ale ponieważ zaczęły pojawiać się dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, wiele osób i firm nie dokonało jeszcze aktualizacji. Routery Wi-Fi 6E obejmują pasmo 6 GHz oprócz pasm 2,4 i 5 GHz.

W porównaniu do Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E oferuje większą przepustowość, zapewniając szybsze prędkości łączności, mniejsze opóźnienia i większą przepustowość. Wi-Fi 6E zapewnia o 1,2 GHz więcej widma w paśmie 6 GHz i może obsługiwać zasięg gigabitowy całego domu, łączność wielogigabitową w obiektach, a także ma przepustowość dla wyższych strumieni danych, takich jak te używane w doświadczeniach AR i VR.

Dokumenty, które uzyskał, potwierdzają również, że modele ‌iPhone 15‌ Pro będą wyposażone w szybsze układy 3 nm A17 oraz półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, modele „iPhone’a 15” będą nadal wykorzystywać chipy A16 i nie będą wyposażone w przeprojektowane przyciski głośności.

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.