WhatsApp wypuszcza aktualizację na iOS i Androida, która pozwala wysyłać obrazy w wysokiej rozdzielczości
0

WhatsApp wypuszcza aktualizację na iOS i Androida, która pozwala wysyłać obrazy w wysokiej rozdzielczości

0

WhatsApp wypuszcza aktualizację dla użytkowników iPhone’a i Androida ze „zdjęciami HD”. Funkcja ta umożliwia użytkownikom wysyłanie obrazów w wysokiej rozdzielczości z niską kompresją.

Wcześniej aplikacja automatycznie kompresowała obraz i zmniejszała jego rozdzielczość, przez co plik obrazu stawał się mniejszy. Skutkiem tego, było zmniejszenie zużycia danych do wysłania. Oczywiście dawało to kiepską jakość zdjęć. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy będą mogli wysyłać obraz w lepszej rozdzielczości. Najnowsza wersja WhatsApp wprowadza przycisk „HD”, który pojawia się, gdy użytkownicy przygotowują się do wysłania zdjęć. Podczas gdy standardowa jakość zmniejsza zdjęcia zrobione iPhonem do 960×1280 pikseli, jakość HD zachowuje obraz w oryginalnej rozdzielczości 3024×4032 pikseli.

Nadal jednak występuje pewna kompresja, nawet podczas wysyłania obrazu z włączoną opcją HD. Natomiast wynik jest znacznie słabszy niż wcześniej. Każdy, kto otrzyma zdjęcie w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem WhatsApp, zobaczy na nim etykietę „HD”.

Według Meta funkcja zdjęć HD powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom WhatsApp w nadchodzących tygodniach. Firma potwierdziła również, że pracuje nad umożliwieniem użytkownikom wysyłania filmów HD.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *