WhatsApp na iOS chce dodać kolejną warstwę ochrony – kod weryfikacyjny
0

WhatsApp na iOS chce dodać kolejną warstwę ochrony – kod weryfikacyjny

0

WhatsApp na iOS wkrótce doda kolejną warstwę ochrony, gdy użytkownik po raz pierwszy spróbuje zalogować się na konto. Po tym, jak w zeszłym roku ludzie zaczęli być nakłaniani do podawania przestępcom kodu weryfikacyjnego, WhatsApp wreszcie planuje sposób, aby temu zapobiec.

Według WABetaInfo, WhatsApp opracowuje podwójny kod weryfikacyjny, aby poprawić prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Publikacja wyjaśnia, że ​​przy próbie rejestracji numeru telefonu na innym smartfonie, oprócz pierwszego kodu weryfikacyjnego wysłanego SMS-em, będzie wymagany dodatkowy kod weryfikacyjny.

WhatsApp wyświetli następujący komunikat:

„Numer XXX jest już używany w WhatsApp na innym telefonie. Aby upewnić się, że Twoje konto jest pod Twoją kontrolą, musisz potwierdzić inny kod weryfikacyjny. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, przed wysłaniem kodu musisz poczekać na zakończenie odliczania. Gdy otrzymasz kod, wpisz go tutaj.”

WABetaInfo mówi, że gdy pierwsza próba zalogowania się na konto WhatsApp się powiedzie, do zakończenia procesu potrzebny będzie kolejny 6-cyfrowy kod. Dzięki temu do właściciela numeru telefonu zostanie wysłana kolejna wiadomość, aby wiedział, że właśnie nastąpiła próba zalogowania się na jego konto.

Ponieważ jest to funkcja w fazie rozwoju, nie jest jasne, kiedy i czy ujrzy światło dzienne. To powiedziawszy, bardzo interesujące jest zobaczenie trzeciej warstwy ochrony na WhatsApp. Jeśli nie wiesz, od teraz oprócz 6-cyfrowego kodu, który musisz dodać podczas próby zalogowania się do nowego telefonu, możesz również włączyć 6-cyfrowy kod PIN, aby zapobiec niepożądanemu dostępowi. Dzięki tej nowej funkcji użytkownicy będą mieli kolejną warstwę ochrony, aby uniknąć kradzieży konta.

źródło: 9to5mac.com

WhatsApp na iOS chce dodać kolejną warstwę ochrony – kod weryfikacyjny

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *