watchOS 9 – co nowego? #wwdc2022
0

watchOS 9 – co nowego? #wwdc2022

0

Firma Apple na tegorocznym wydarzeniu poświęconym oprogramowaniu, zaprezentowała najnowszą odsłonę systemu operacyjnego dla smartwatchy Apple Watch. Co nowego zobaczymy w watchOS 9?

Ulepszone i zmodernizowane tarcze

watchOS 9 wprowadza ulepszone i zmodernizowane komplikacje na niektórych z najbardziej klasycznych tarcz zegarka, takich jak Utility, Simple i Activity Analog, wraz z edycją kolorów tła dla Modular, Modular Compact i X-Large w celu dodatkowej personalizacji. Nowa tarcza Portrety pokazuje efekt głębi na większej liczbie zdjęć, w tym kotów, psów i krajobrazów, podczas gdy chińskie skrypty zostały dodane jako opcje dla tarcz zegarka California i Typograph.

Aktualizacja aplikacji treningowych

Aplikacja Trening została zaktualizowana, aby zapewnić bogatsze dane do pomiaru wydajności, a także nowe możliwości treningowe, które pomogą użytkownikom osiągnąć cele fitness. Znajomy wyświetlacz w trakcie sesji wykorzystuje teraz Digital Crown do obracania się między łatwymi do odczytania widokami treningu, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ważne dane dla różnych stylów treningu.

 

W watchOS 9 aplikacja Workout wprowadza niestandardowe treningi, które można wykorzystać do stworzenia zorganizowanego treningu, który może obejmować interwały pracy i odpoczynku. Nowe alerty, w tym tempo, moc, tętno i rytm, można dodać, aby prowadzić użytkowników przez cały trening.

Dla triathlonistów aplikacja Trening obsługuje teraz nowy typ treningu Multisport, który automatycznie przełącza się między dowolną sekwencją treningów pływania, jazdy na rowerze i biegania, wykorzystując czujniki ruchu do rozpoznawania wzorców ruchu.

Ulepszona aplikacja „Sen”

Śledzenie snu w watchOS 9 zapewnia jeszcze więcej informacji dzięki wprowadzeniu etapów snu. Używając sygnałów z akcelerometru i czujnika tętna, Apple Watch może wykrywać, kiedy użytkownicy są w fazie REM, Core lub Deep.

Użytkownicy zobaczą dane etapu snu na Apple Watch w aplikacji Sleep i mogą wyświetlić bardziej szczegółowe informacje, takie jak czas snu, wraz z dodatkowymi danymi, takimi jak tętno i częstość oddechów, na wykresach porównania snu w aplikacji Zdrowie na iPhonie.

Apple Watch zadba o regularne branie leków

Nowe środowisko Leków w Apple Watch i iPhonie pomaga użytkownikom zarządzać i śledzić ich leki, witaminy i suplementy, pozwalając im tworzyć listy leków, konfigurować harmonogramy i przypomnienia oraz wyświetlać informacje o ich lekach w aplikacji Zdrowie. Aplikacja Leki na Apple Watch ułatwia użytkownikom wygodne i dyskretne śledzenie leków w dowolnym miejscu i czasie.

watchOS 9 – co nowego? #wwdc2022

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *