Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z chipem M2 i nowym designem!
0

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z chipem M2 i nowym designem!

0

Firma Apple na tegorocznym WWDC 2022 przedstawiła nową generację komputera MacBook Air, który został oparty na najnowszym chipie M2.

Nowy MacBook Air jest dostępny w nowych kolorach do wyboru: silver, space gray, starlight, midnight, gold. Kształt klina, który zawsze kojarzył się z MacBookiem Air, został zastąpiony prostszą, płaską konstrukcją, która przypomina tą zaprezentowaną przy okazji MacBooka Pro 2021.

Ogólny rozmiar wyświetlacza MacBooka Air został zwiększony do 13,6 cala dzięki zastosowaniu węższych ramek. W wycięciu znajduje się nowa kamera internetowa 1080p na wzór tego, co znajduje się w MacBooku Pro.

Nowy MacBook Air ma 11,3 mm grubości. Klawiatura Magic Keyboard jest wyposażona w zintegrowany w przycisk zasilania Touch ID. System ładowania poprzez MagSafe również powraca do łask! Firma Apple chwali się, że nowy MacBook Air pozwoli na 18 godzin ciągłego odtwarzania treści wideo na akumulatorze.

Układ M2, który został zaimplementowany w nowego MacBooka Air według Apple, jest do pięciu razy szybszy niż MacBook Air ostatniej generacji oparty na Intelu i do 40% szybszy niż 2020 M1 MacBook Air.

Cena nowego Macbooka Air rozpoczyna się od 1199 USD.

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z chipem M2 i nowym designem!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *