Home Newsy Umiarkowany popyt na iPhone’a 8 i 8 Plus
Umiarkowany popyt na iPhone’a 8 i 8 Plus
0

Umiarkowany popyt na iPhone’a 8 i 8 Plus

0

W tym roku do oferty Apple dołączyły trzy modele jabłkowej słuchawki, z których dwa będące kontynuacją zeszłorocznych wersji smartfona miały swoją premierę wcześniej aniżeli flagowiec. Pierwsze sztuki iPhone’a 8 oraz 8 Plus można było zakupić wczoraj 22 września. Topowa wersja urządzenia pojawi się na sklepowych półkach dopiero za lekko ponad miesiąc.

Jak co roku przed debiutem rynkowym nowych smartfonów od Apple przed salonami ustawiła się kolejka użytkowników oczekujących na zakup. Okazuje się jednak, że obawy przed szybkim wyczerpaniem się zapasów magazynowych nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. iPhone’a 8 oraz 8 Plus ze stoickim spokojem wciąż można zakupić zarówno w stacjonarnych sklepach jak i w sieci, a transakcje przebiegają bezproblemowo. Nic nie wskazuje także aby coś miało się zmienić na niekorzyść klienta w najbliższym czasie.

Powodem takiego stanu rzeczy jest większe zainteresowanie topowym modelem, który posiada całkiem nową konstrukcję pozbawioną przycisku Home. Większość osób po prostu wciąż czeka na premierę flagowca, co też było widać po ilości ludzi oczekujących w kolejkach. W poprzednich latach liczono ich w setkach, zaś w tym roku choćby przed salonem w Sydney odnotowano ich raptem 30.

iPhone X będzie można zakupić w przedsprzedaży 27 października, zaś 3 listopada do rąk nabywców trafią pierwsze egzemplarze tego urządzenia.

Źródło: Reuters

 

Umiarkowany popyt na iPhone’a 8 i 8 Plus

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)