Ultrabook najwyższej generacji – poznajcie MacBook Air 13
0

Ultrabook najwyższej generacji – poznajcie MacBook Air 13

0

Każdy, kto poznał przenośne komputery od Apple’a, ani myśli o powrocie do klasycznego Windowsa. Charakterystyczne menu, szybki dostęp do aplikacji i regularne aktualizacje to tylko pierwsze z brzegu zalety Maca. Co poza znanym wszystkim mac-owiczom systemem operacyjnym OS X urzeka w MacBook Air 13?

Klasa sama w sobie – wygląd

Bez wątpienia MacBook Air 13 zbiera najlepsze recenzje między innymi za elegancki design. Dzięki dbałości o detale już na pierwszy rzut oka wiemy, że to produkt wysokiej klasy. Proste, ponadczasowe wzornictwo sprawia, że spodoba się każdemu użytkownikowi, bez względu na płeć i wiek.

macbook-air-1

Smukła linia obudowy to nie tylko efekt wizualny. MacBook Air jest ultracienki i ultralekki: ma niespełna 2 cm grubości i waży 1,35 kg. Wyobrażasz sobie łatwiejszy w transporcie komputer przenośny?

Dodatkowo praca na MacBooku jest przyjemnością – każdy, kto miał do czynienia z komputerami Apple’a wie, jak niezwykle miłe są w dotyku.

A co w środku?

Gwarancją szybkiej, bezproblemowej pracy urządzenia jest mocny procesor oraz odpowiednia ilość pamięci RAM. MacBook Air został wyposażony procesor Intel Core i5 5gen, ma także wbudowanych 8GB RAM-u, które pozwalają na jednoczesne uruchomienie wielu aplikacji, nawet tych najbardziej wymagających.

macbook-air-2

Największe wrażenie robi jednak niezwykła wydajność baterii, która pozwala na 12 godzin pracy urządzenia, bez konieczności ładowania. Korzystanie z laptopa w podróży nigdy nie było tak proste! Co więcej, możesz wyjechać i pozostawić swój komputer w stanie gotowości przez miesiąc, a potem wrócić i bezproblemowo kontynuować przerwaną pracę. Warto dodać, że naładowanie wyczerpanej baterii zajmuje około 2 godzin.

Często przesyłasz pliki, filmy lub zdjęcia na dysk zewnętrzny i irytuje Cię czas oczekiwania? Z MacBook Air zajmie to tylko moment. Laptop posiada ultraszybkie złącze Thunderbolt, umożliwiające transmisję danych do 10Gb/s.

Dodatkowe bajery MacBook Air

Chcesz korzystać z laptopa, aby komunikować się z innymi fanami Apple’a? Teraz to wyjątkowo proste dzięki kamerze FaceTime HD 720p. Za jej pomocą, poprzez aplikację FaceTime pozostaniesz w kontakcie z użytkownikami iPhone’ów, iPadów lub innych Maców. Sporym ułatwieniem w prowadzonych rozmowach będą również dwa mikrofony, ograniczające hałas dochodzący z otoczenia i wychwytujące głos mówiącego.

macbook-air-3

Jeśli często pracujesz na laptopie w nocy, z pewnością urzeknie Cię klawiatura z dodatkowym podświetleniem. W prosty sposób włączysz i wyłączysz oświetlenie bez konieczności instalowania innych źródeł światła.

Ciągłe problemy z zasięgiem Internetu? Dzięki technologii 802.11ac i podłączeniu stacji AirPort Time Capsule lub AirPort Extreme zwiększysz zasięg sieci bezprzewodowej. Dodatkowo, prędkość połączenia WiFi może wzrosnąć nawet trzykrotnie.

W pakiecie z MacBook Air dostaniesz pełen pakiet aplikacji, dzięki którym możesz korzystać ze swojego laptopa od razu po zakupie. Dostępne aplikacje to m.in. zdjęcia, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers i Keynote.

Jeśli do tej pory nie byłeś wielkim fanem Apple’a, to MacBook Air 13 może sprawić, że się nim niespodziewanie staniesz. Ultrabook urzeka starannym, eleganckim wyglądem oraz dobrymi parametrami technicznymi. Zdecydowanie wart zakupu.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *