UE daje ostateczne zatwierdzenie prawa, które zmusi Apple do przejścia na USB-C
0

UE daje ostateczne zatwierdzenie prawa, które zmusi Apple do przejścia na USB-C

0

Unia Europejska wydała dziś ostateczną zgodę na przepisy, które zmuszą firmy technologiczne, do przejścia na USB-C. Dotyczy to szerokiej gamy urządzeń, w tym telefonów.

Jak przedstawiono w oficjalnym komunikacie prasowym, Rada Europejska zatwierdziła dziś dyrektywę Parlamentu Europejskiego w sprawie wspólnej ładowarki. Została sfinalizowana procedura ustawodawcza, która sprawi, że port USB-C będzie obowiązkowy w wielu różnych konsumenckich urządzeniach elektronicznych do końca 2024 roku. Dotyczy to także iPhone’ów i AirPods’ów. Dyrektywa została już oficjalnie przyjęta i ma zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Wejdzie w życie 20 dni po publikacji, a zasady będą obowiązywać dokładnie 24 miesiące po tej dacie.

USB-C jako prawnie upoważniony wspólny port jest pierwszym na świecie statusem i prawdopodobnie wpłynie w szczególności na Apple. Firma powszechnie używa złącza Lightning zamiast USB-C na wielu swoich urządzeniach. Posłowie twierdzą, że to posunięcie ograniczy ilość odpadów elektronicznych. Przyczyni się to także do zrównoważonego rozwoju produktów i sprawi, że korzystanie z różnych urządzeń będzie wygodniejsze.

Na początku tego miesiąca Parlament Europejski w przeważającej części głosował za przyjęciem dyrektywy.

źródło: macrumors.com

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *