Testujemy Fibaro: Jak dodać plugin Netatmo oraz wygenerować Client ID i Client Secret, które potrzebuje Fibaro do komunikacji ze stacją Netatmo?
0

Testujemy Fibaro: Jak dodać plugin Netatmo oraz wygenerować Client ID i Client Secret, które potrzebuje Fibaro do komunikacji ze stacją Netatmo?

0

Zrzut ekranu 2014-09-21 o 13.53.12

Fibaro udostępniło publicznie 4 odsłonę oprogramowania dla centrali Home Center 2 w wersji beta. Nowy system dla mózgu tej popularnej automatyki budynkowej sterowanejz poziomu iPhone’a czy iPada zyskał między innymi funkcję Pluginów, dzięki którym o wiele łatwiej zintegrować urządzenia zewnętrzne, jak telewizory, kamery, systemy alarmowe czy stacje pogodowe. O ile sama integracja sprowadza się do kilku kliknięć, o tyle w przypadku stacji pogodowej Netatmo wymagane jest uzyskanie indywidualnego ID, które umożliwi przekazywanie informacji zbieranych przez czujniki do inteligentnego domu Fibaro. W związku z tym, że sporo osób ma z tym problem, przedstawiam prosty poradnik krok po kroku, jak uzyskać potrzebne ID oraz dodać Netatmo do systemu Fibaro.

W pierwszej kolejności logujemy się do naszego konto na https://netatmo.com, a następnie w pasku adresu przeglądarki wpisujemy adres https://dev.netatmo.com, chyba że nie posiadamy konta, wtedy możemy przejść od razu na https://dev.netatmo.com celem jego założenia.

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 2

 

Klikamy Sign Up i wpisujemy nasz mail i haslo z którego chcemy korzystać do logowania się na stację. Następnie po zalogowaniu klikamy w górnej belce CREATE AN APP

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 3

 

Kolejnym krokiem jest stworzenie nawszej ?wirtualnej? aplikacji, dzięki czemu uzyskamy potrzebne ID, którym Fibaro będzie się posługiwało do zbierania danych ze stacji. Wpisujemy kolejne informacje w formularzu. Nie mają one większego znaczenia, więc można wpisać cokolwiek. Ważne, aby w polach z adresem (website) wpisać jakąkolwiek stronę www w postaci https://jakaś strona. Pl. Na samym końcu trzeba zaznaczyć już tylko ptaszka i zaakaceptować regulamin.

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 4

 

Klikamy Create. W odpowiedzi zostaną nam wygenerowane klucze API.

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 5

 

Wchodzimy w Pluginy, zaznaczamy zainstaluj.

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 7

Nastepnie wybieramy sekcje Klimat i wybieramy Netatmo. Po zainstalowaniu wybiermay klaisz Dodaj.

Jak dodać Netatmo do Fibaro i wygenerować Client ID oraz Client Secret tylko w AppleMobile.pl 8

W zaawansowanych wpisujemy nasz login i haslo do konta w stacji, Clinet ID i Clienst Secret to informacje wygenerowane po wciśnieciu Create na stronie. Enjoy!

Zrzut ekranu 2014-09-21 o 14.08.10

Dla zainteresowanych – Netatmo w dobrej cenie można kupić tutaj https://sklep.applemobile.pl/search/netatmo/

 

PS. Podziękowania dla sztywniaka 😉

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *