0

Testowe wersje OS X dla wszystkich

0

W dniu wczorajszym Apple zmieniło model dystrybucji swojego oprogramowania stacjonarnego udostępnianego w wersji beta. Do tej pory nieoficjalną odsłonę systemu OS X mogli testować jedynie pracownicy kalifornijskiej firmy oraz osoby legitymujące się płatnym kontem deweloperskim założonym w ekostystemie giganta z Cupertino.

Sytuacja uległa zmianie i od wczoraj uruchomiono program OS X Beta Seed umożliwiający próbkowanie aktualizacji wydanych dla platformy stacjonarnej wszystkim użytkownikom. Aby do niego przystąpić i skorzystać z usługi należy zarejestrować się na dedykowanej stronie, a następnie pobrać darmowe narzędzie Mavericks Beta Access Utility. Akceptacja waunków umowy oznacza ścisłe przestrzeganie zasad, w imię których nie można rozpowszechniać informacji o nowych rozwiązaniach zaimplementowanych w beta oprogramowanie. Po spełnineniu powyższych warunków kolejne aktualizacje pojawiać się będą w odpowiedniej zakładce w Mac App Store.
Póki co nie wiadomo, czy ów model dystrybucji dotyczy wyłącznie aktualnej wersji systemu, czy też swoim zasięgiem obejmować będzie także OS X 10.10, którego premiera przewidziana jest na czerwiec biężącego roku. Ciekawe również, czy w przyszłości Apple w podobny sposób będzie publikować mobilną odsłonę swojego oprogramowania, dając możliwość jej testowania każdemu użytkownikowi zarejestrowanemu w iTunes Store.

Źródło: AppAdvice

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *