Home Newsy Tegoroczne iPhone’y z cieńszymi i bardziej energooszczędnymi ekranami od LG Display
Tegoroczne iPhone’y z cieńszymi i bardziej energooszczędnymi ekranami od LG Display
0

Tegoroczne iPhone’y z cieńszymi i bardziej energooszczędnymi ekranami od LG Display

0

Tegoroczne modele iPhone’ów, które wyposażone zostaną w technologię ekranów OLED, mają być produkowane przez LG Display i oferować lepsze właściwości.

Zgodnie z koreańską stroną internetową Elec przynajmniej niektóre nowe iPhone’y w 2020 roku będą wyposażone w ekrany dotykowe dostarczane przez LG :

„LG Display zamierza zmodernizować swoje zakłady produkcyjne w zakresie elastycznych paneli OLED Gen-6 dla mniejszych wyświetlaczy na swoich liniach E6 w Paju w prowincji Gyeonggi. W tym celu firma na początku 2020 r. Doda nowy sprzęt do produkcji paneli zintegrowanych dotykowo, jednocześnie przechodząc na technologię płyty montażowej LTPO. Ponieważ wiadomo, że linie E6 są wyłączne dla Apple, ekrany zintegrowane dotykowo zostaną dostarczone do nowych iPhone’ów, które zostaną uruchomione w przyszłym roku, zgodnie ze źródłami branżowymi 17 grudnia.”

Nie wiadomo, czy cieńsze wyświetlacze przełożą się na grubość samego urządzenia, ponieważ Apple zastosowało większe ogniwa w swoich smartfonach. Dzisiejszy raport The Elec twierdzi również, że LG przygotowuje się do przejścia na technologię płyty montażowej LTPO w drugiej połowie 2020 r. Płyta montażowa odpowiada za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. LTPO, czyli niskotemperaturowy tlenek polikrystaliczny, ma strukturę tlenkową TFT, która zużywa do 15 procent mniej energii niż LTPS, lub niskotemperaturowy polikrzem, technologię płyty montażowej, z której obecnie korzysta Apple. Oczywiście może to przyczynić się do zwiększenia wydajności wyświetlaczy i dłuższej żywotności baterii w telefonach 2020.

Tegoroczne iPhone’y z cieńszymi i bardziej energooszczędnymi ekranami od LG Display

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!