Home Newsy Składany telefon Huawei Mate X

Składany telefon Huawei Mate X

Składany telefon Huawei Mate X
0

W mieście pojawił się nowy składany telefon i jest on naprawdę piękny. Zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie nowy telefon o nazwie Mate X sprawi, że Samsung Galaxy Fold stanie się prawdziwym rywalem.

Rozkłada się do 8-calowego wyświetlacza

W cenie 2 600 dolarów (2 299 euro), jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej. Telefon ma także 6,6-calowy ekran przedni i 6,38-calowy ekran tylny. Po rozłożeniu tworzą one jednak połączony wyświetlacz o przekątnej 8 cali. Nie można nie wspomnieć o aparatach, które są wyposażone w technologię Leica. Richard Yu, dyrektor generalny działu produktów konsumenckich firmy Huawei, zapowiedział huawei składany telefon Mate X w niedzielę na konferencji prasowej.

Ultra smukły i ultra kompaktowy

Firma przedstawiła również telefon w serii tweetów, w których chwali się jego wieloma funkcjami. Na początek, Huawei powiedział, że telefon jest „ultra smukły” i „ultra kompaktowy”, „ma zaledwie 5,4 mm grubości i składa się do zaledwie 11 mm”.

Firma pochwaliła się również elastycznym wyświetlaczem FullView OLED Display, możliwością przeglądania dwóch kolumn obok siebie lub korzystania z wielu okien, a także systemem kamer, który może pełnić rolę zarówno przedniej, jak i tylnej kamery. Oferuje również funkcję lustrzanego odbicia, która pozwala na oglądanie zdjęcia podczas jego robienia. Telefon jest pierwszym składanym telefonem firmy Huawei i ma kilka innych ciekawych rozwiązań. Posiada rowek zwany sidebarem, który pozwala trzymać telefon z jednej strony. W telefonie nie ma wypustek na aparat, a czujnik linii papilarnych znajduje się bezpośrednio na przycisku zasilania. Huawei nazywa konstrukcję Mate X „Falcon Wing” i twierdzi, że w zawiasie smartfona znajduje się ponad 100 opatentowanych elementów.

Huawei zaprezentował swoją najnowszą linię produktów, na czele ze składanym smartfonem Mate Xs, który będzie dostępny na większości rynków od marca w cenie 2 499 euro.

Podczas wirtualnej prezentacji, transmitowanej do analityków i mediów w Londynie, firma stwierdziła, że po raz kolejny stara się „przesunąć granice” w swoich produktach, prezentując nowy tablet i laptopy, a także odświeżony składany smartfon. Richard Yu, dyrektor generalny Huawei Consumer Business Group (na zdjęciu), który był gospodarzem wydarzenia, przedstawił również aktualne informacje biznesowe, stwierdzając, że firma wyda 15 miliardów euro na badania i rozwój w 2019 roku, starając się zwiększyć sprzedaż sprzętu w Chinach i Europie. Powiedział, że firma „umocniła” swoją pozycję drugiego największego producenta smartfonów na świecie, dostarczając 240 milionów smartfonów w 2019 roku, co oznacza wzrost o 16,8 procent rok do roku.

Mate X

Po premierze Mate X na targach MWC19 w Barcelonie, firma zaprezentowała swoje drugie składane urządzenie. Podobnie jak jego poprzednik, Mate Xs posiada wyświetlacz Full View o przekątnej 8 cali, który po złożeniu telefonu zmniejsza się do 6,6-calowego ekranu głównego i 6,38-calowego ekranu pomocniczego. Firma twierdzi, że główną różnicą w nowym urządzeniu jest składany zawias, który posiada „ulepszone skrzydło Falcon Wing” z ponad 100 zazębiającymi się częściami i został wykonany tak, aby był bardziej „wytrzymały”. Huawei wyraźnie położył większy nacisk na składany zawias po tym, jak został zmuszony do opóźnienia oryginalnego Mate X, stwierdzając, że chce poprawić jego elastyczne możliwości.

Wnioski

Huawei Mate X to zdumiewające urządzenie, z najlepszą specyfikacją, solidną konstrukcją i 8-calowym ekranem wewnętrznym, który jest po prostu niesamowity. Prawdopodobnie będzie kosztował bardzo dużo, gdy zostanie wprowadzony na rynek poza Chinami, a brak usług mobilnych Google nadal będzie przeszkodą. Jest też stosunkowo ciężki i, choć nie przeprowadziłem formalnego testu baterii, obawiam się, że czas pracy na baterii może być kluczowym minusem.

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *