Home Newsy Cechy nowego modelu Huawei P50 Pro

Cechy nowego modelu Huawei P50 Pro

Cechy nowego modelu Huawei P50 Pro
0

Jeśli chodzi o specyfikację, Huawei P50 Pro wyposażono w 6,6-calowy, zakrzywiony wyświetlacz OLED o rozdzielczości FHD+ (1 228×2 700 pikseli) i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Panel posiada przyciemnianie PWM o wysokiej częstotliwości 1440Hz, częstotliwość próbkowania dotyku 300Hz, gęstość pikseli 450ppi oraz pokrycie szerokiej palety kolorów P3.

Ceny i dostępność

Początkowa faza wprowadzania na rynek serii Huawei P50 jest ograniczona do kilku „kluczowych rynków” w regionie Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Możesz sprawdzić na stronie konsumenckiej Huawei, czy któreś z tych urządzeń jest dostępne w Twoim regionie. Huawei p 50 Pro cena w Europie jest dostępna poniżej.

  • P50 Pro: €1199
  • P50 Pocket: €1299
  • P50 Pocket Premium Edition: €1599

Aparaty w Huawei P50 Pro

Podobnie jak w poprzednich modelach P40 Pro i P40 Pro+ (kliknij tutaj, aby przeczytać test), Huawei postawił na kilka tylnych aparatów z optyką certyfikowaną przez Leica, które – w zależności od sytuacji nagrywania – mogą się wspierać na różne sposoby. Huawei mówi też o matrycy aparatów. W modelu P50 Pro Huawei zmienił jednak skład aparatów.

Główny aparat ma rozdzielczość 50 megapikseli i jest wspierany przez czarno-biały aparat o rozdzielczości 40 megapikseli, którego nie można aktywować oddzielnie. Ekwiwalent ogniskowej 35 mm wynosi około 27 mm, a rzeczywistej 5,5 mm. Huawei podaje rozmiar sensora w danych technicznych. Jednak współczynnik kadrowania wynoszący 4,9 można obliczyć na podstawie rzeczywistych i ekwiwalentnych ogniskowych 35 mm zapisanych w danych EXIF (patrz tabela na końcu). Powinien on zatem być nieco mniejszy niż w przypadku modelu P40 Pro, dla którego określiliśmy współczynnik kadrowania na poziomie 4,0. Normalnie główny aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 12,5 megapiksela (nawet w trybie surowym DNG), a więc zawsze łączy cztery piksele w jeden piksel. Istnieje jednak specjalny tryb, w którym pełna rozdzielczość jest zapisywana w postaci pliku JPEG, ale nie zapewnia to żadnych korzyści jakościowych. Ponadto 50 megapikseli jest wykorzystywanych do cyfrowego powiększania obrazu.

Aparat ultraszerokokątny z bardzo małym przetwornikiem obrazu

Uzupełnieniem głównego aparatu jest aparat ultraszerokokątny z przysłoną 2,2 (ogniskowa 1,8 mm, 13 mm dla formatu 35 mm). Przy współczynniku kadrowania 7,2 przetwornik jest tu bardzo mały (w modelu P40 Pro współczynnik kadrowania aparatu superszerokokątnego wynosił jeszcze 4,1). Teleobiektyw o konstrukcji peryskopowej ma rozdzielczość 64 MP, ale domyślnie pracuje z funkcją łączenia pikseli i zapisuje zdjęcia o rozdzielczości 15,8 MP. Współczynnik kadrowania wynosi 5,3, czyli jest większy niż w poprzednim modelu (kadrowanie 10,7). Sięga on nieco dalej w zakres teleobiektywu (ok. 90 mm zamiast 80 mm), ale stał się słabszy: przysłona wynosi teraz f/3,5 (poprzednio f/2,4). Aparat główny i teleobiektyw są wyposażone w optyczną stabilizację obrazu.

Różnorodna jakość obrazu

Byliśmy szczególnie rozczarowani jakością zdjęć z aparatu super-szerokokątnego. Redukcja szumów w plikach JPEG jest tu tak agresywna, nawet przy czułości ISO 50, że niektóre tekstury wydają się wyjątkowo wyprane (patrz trawnik na zdjęciu poniżej). Obrazy można pobrać w pełnej rozdzielczości, aby dokonać dokładnej oceny). Z drugiej strony surowe zdjęcia są bardzo zaszumione. Aparat główny jest znacznie lepszy, ale redukcja szumów w plikach JPEG jest tu również nieco zbyt silna. Z kolei zdjęcia surowe są użyteczne przy niższych wartościach ISO – w konwerterze raw można tworzyć dobre obrazy dzięki sprytnej redukcji szumów. Teleobiektyw plasuje się jakościowo pomiędzy dwoma pozostałymi aparatami.

Pojemność baterii

Huawei P50 Pro posiada baterię o pojemności 4,360mAh z funkcją 66W Wired Super Fast Charge, ładowaniem wstecznym oraz 50W Wireless Super Fast Charge.

Jednak, choć podkreślamy, że jest on bardzo dobry w nocy, to w tej części ma jeszcze sporo do poprawienia. Mimo to, nie ma wątpliwości, że Huawei P50 Pro jest przykładem tego, jak dobrze firma radzi sobie z fotografią w swoich wysokiej klasy telefonach komórkowych.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.