Home Newsy Scenariusz ekranizacji biografii Steve`a Jobs`a ukończony
Scenariusz ekranizacji biografii Steve`a Jobs`a ukończony
0

Scenariusz ekranizacji biografii Steve`a Jobs`a ukończony

0

Nie ma chyba wśród fanów marki Apple osoby, która nie czytałaby wydanej w 2011 roku biografii Steve’a Jobs?a autorstwa Walter?a Isaacson?a. Książkę już teraz, raptem dwa lata po premierze, śmiało można okrzyknąć hitem, pozycją kultową i obowiązkową lekturą dla każdego maniaka technologii.

Od jakiegoś czasu mówi się także o trwających przygotowaniach do ekranizacji tego dzieła. Produkcją miałaby zająć się wytwórnia Sony Pictures, a napisanie scenariusza przypadło autorowi takich kinowych perełek jak ?The social network?, czy ?Ludzie honoru?.

Aaron Sorkin, bo o nim mowa zakończył właśnie prace nad biografią byłego CEO Apple.

Według wstępnych informacji ekranizacja nie będzie jednak sztywnym i wiernym odzwierciedleniem treści zawartej w książce, a koncepcją bliską tej jaką znamy z filmu ?The social network?.

Akcja ma zostać podzielona na trzy główne etapy z życia Jobs’a, nierozerwalnie związane z premierą przełomowych urządzeń marki Apple. Pod uwagę wzięto trzy produkty: Macintosh, NeXTcube oraz iPod.

Szykuje się kolejny, po zeszłorocznym debiucie filmu ?jOBS? kinowy, łakomy kąsek dla wszystkich wielbicieli tematyki technologicznej.
Trzeba jednak pamiętać, iż to dopiero początek drogi jaką przejdzie cała produkcja, powstał dopiero zalążek, czyli scenariusz, a jego nakręcenie zabierze zapewne trochę czasu.

Źródło: AppAdvice

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.