Home Newsy Najlepsze technologie do zabawy, komunikacji i latania
0

Najlepsze technologie do zabawy, komunikacji i latania

0

Parrot, światowy lider w branży bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych do smartfonów i tabletów ujawnia na targach CES innowacje, które będą dostępne w ofercie w roku 2014.

Nowe projekty i rozwiązania zaprezentowane podczas CES 2014 są wynikiem sprawdzonej, specjalistycznej wiedzy firmy Parrot w dziedzinie technologii bezprzewodowych i przetwarzania sygnałów i po raz kolejny prezentują twórcze umiejętności i technologiczne zaawansowanie trzech działów firmy:

 • Elektroniki konsumenckiej, śmiało wkraczającego w świat zabawek sterowanych;
 • Samochodowego, demonstrującego innowacyjne i skalowalne rozwiązanie dla rozrywki i informacji zaprojektowane dla producentów samochodów;
 • Dronów, oferującego znaczące technologiczne innowacje, przede wszystkim dla zastosowań profesjonalnych.

Elektronika konsumencka

 • Parrot MiniDrone: Miniaturowy dron pilotowany za pomocą smartfona lub tableta przez Bluetooth Low Energy, latający – i przetaczający się po ścianie od podłogi aż po sufit!
 • Parrot Jumping Sumo: Pierwszy robot-owad sterowany przez Wi-Fi 5 GHz za pomocą smartfona lub tableta, który wiruje, skacze na wysokość do 80 cm i wykonuje skręty pod kątem 90 stopni.

Elektronika samochodowa on-line

 • Parrot OEM: SOCA, skalowalne, multimedialne rozwiązanie oparte na platformie Android i zaprojektowane dla producentów samochodów (OEM).

Profesjonalne, cywilne drony

 • Parrot senseFly: Możliwość tworzenia ukośnych zdjęć lotniczych podczas lotu dla dokładniejszego mapowania.
 • Pix4D: Nowy pakiet oprogramowania prezentujący przełomowe narzędzia do edycji i nowy model subskrypcji.

Parrot MiniDrone & Parrot Jumping Sumo. Gdy technologia podbija zabawki!

Wraz z Parrot MiniDrone oraz Parrot Jumping Sumo, ultra-technologicznymi i jednocześnie prostymi w obsłudze zabawkami, Parrot na nowo odkrywa przyjemność zabawy dla dzieci w każdym wieku.

Parrot MiniDrone: lataj i turlaj się od podłogi po sufit!

Połączony ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth Smart (Low Energy), Parrot MiniDrone oferuje stabilność godną profesjonalnych dronów.

Dzięki jego licznym czujnikom oraz funkcji autopilota, Parot MiniDrone jest najłatwiejszym do sterowania quadrocopterem.

Ultra kompaktowa i lekka konstrukcja Parrot MiniDrone w połączeniu z mocą jego silników, pozwala na wykonywanie szybkich lotów i precyzyjnych akrobacji.

Po dołączeniu dwóch kółek z włókna węglowego do korpusu, MiniDrone może wspinać się po ścianach lub poruszać po suficie przed ponownym wzbiciem się w powietrze.

Parrot Jumping Sumo

Sterowany przez Wi-Fi 2.4 lub 5GHz za pomocą smartfona lub tableta, Parrot Jumping Sumo to nowy gatunek podłączonego robota.

Pół robot, pół owad, jest wyposażony w żyroskop oraz akcelerometr, umożliwiające niezwykłą zwinność oraz intuicyjne sterowanie. Toczy się, obraca o 90 stopni z dużą szybkością i zadziwiającą precyzją – co oznacza, że żadna przeszkoda nie jest zbyt trudna – oraz potrafi wykonać spektakularne skoki (na wysokość do 80cm) i zawsze spada na swoje ?koła?!

Dzięki wbudowanej kamerze, jego akrobacje i dynamiczne wyścigi są transmitowane na ekran kontrolującego go smartfona lub tableta.

Film prezentujący możliwości gadżetów dostępny tutaj.

Projekty Parrot Minidrone & Parrot Jumping Sumo

 • Dostępność: 2014
 • Sugerowane cena detaliczna: Wkrótce
Elektronika przemyślana na nowo z Androidem i Ehternet: Parrot SOCA, skalowalna architektura rozrywki i informacji dla producentów samochodów

Wraz z Parrot SOCA, firma Parrot oferuje unikalną wizję samochodu podłączonego przez skalowalny i elastyczny system rozrywki i informacji oparty na Android 4.4, bez modyfikacji kodu źródłowego.

W nowoczesnych samochodach, elektronika, ekrany i podłączenia stają się coraz bardziej skomplikowane. Parrot zamierza uprościć życie producentom samochodów dzięki innowacyjnym technologiom połączonych bezprzewodowo i poprzez Ethernet, wykorzystując niezawodny system bazowy oparty na Androidzie od Google.

Parrot SOCA to najbardziej zaawansowane zastosowanie systemu Android w samochodzie.

Dzięki Parrot SOCA, producent samochodów może w łatwy sposób zintegrować w ramach swoich przyszłych modeli:

 • Otwarty system z dotykowym i bezprzewodowym interfejsem oraz w pełni konfigurowalnym interfejsem użytkownika zgodnym z marką samochodu;
 • Aplikacje Android (wsparcie kierowcy: informacje drogowe, nawigacja, muzyka, gry?)
 • Ethernet w TCP/IP oraz Audio Video Bridging (AVB) pozwalające na transmitowanie w samochodzie wszystkich treści oraz strumienia wideo w rozdzielczości 1080p włączając w to obraz z kamery cofania. Rezultat? Mniej kabli co przekłada się też na mniejszą wagę samochodu.
 • Dostęp do informacji pochodzących z komputera pokładowego
 • Łączność przez Bluetooth/Wi-Fi/USB lub przez modem 4G;
 • Bezdotykowa telefonia Bluetooth;
 • Rozszerzone funkcje i możliwości jak Miracast pozwalająca na dublowanie smartfona;
 • Opcjonalnie, inteligentna antena (Smart Antenna), łącząca funkcje fal radiowych AM/FM, radia cyfrowego, TV (DAB, TNT…) oraz GPS w ramach jednej anteny.

Skalowalne, ponieważ oparte zostało na najnowszych technologiach i protokołach, rozwiązanie Parrot SOCA wnosi ze sobą innowacje w postaci znanych, wypróbowanych i ekonomicznych systemów sprzętowych:

 • W przypadku ekranów dla kierowcy i pasażerów (w zagłówkach), producenci samochodów mogą w prosty sposób rozmieścić systemy podobne do dotykowych tabletów, oparte na procesorach jak Nvidia czy Parrot P7.
 • Architektura Parrot SOCA pracuje na jednostce Linux wbudowanej w moduł 1-DIN łatwej do wbudowania i opartej na dwurdzeniowym procesorze Dual Core Parrot P7.

Dzięki Parrot SOCA, producenci samochodów mogę korzystać z wszechstronnego i skalowanego rozwiązania komunikacyjnego jednoczesnej kontroli kosztów.

Parrot Smart Antenna

Architektura Parrot SOCA może być wzmocniona anteną ?Smart Antenna? będącą anteną typu SDR (Software-Defined Radio).

Pozwala ona na zarządzanie szeroką gamą sygnałów:

 • Radiem AM/FM, radiem cyfrowym (DAB, DRM, HD-radio)
 • Telewizją cyfrową (DVB-T, ATSC, ISDB-T, CMMB, CTTB).
 • Sygnałem GPS

W jednym module integruje w sobie antenę i wszystkie wymagane odbiorniki, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania dodatkowego okablowania między anteną i każdym z odbiorników.

Smart Antenna rozprowadza sygnały poprzez sieć Ethernet do wszystkich podłączonych terminali. Pozwala to na grupowanie wszystkich sygnałów w jednym kablu, bez konieczności korzystania z dedykowanych kabli dla danego sygnału.

Wykorzystując wszechstronny odbiornik i sieć Ethernet, architektura Parrot SOCA umożliwia uproszczone i ekonomiczne udostępnienie wielu sygnałów przeznaczonych dla kierowcy.

Projekt Parrot SOCA OEM:

 • Dostępność: 2014

Parrot Smart Antenna:

 • Dostępność: 2015

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.