Samsung podobno priorytetowo traktuje rozwój wyświetlaczy OLED dla iPada Pro 2024
0

Samsung podobno priorytetowo traktuje rozwój wyświetlaczy OLED dla iPada Pro 2024

0

Według raportu The Elec, Samsung priorytetowo traktuje rozwój wyświetlaczy OLED. Apple planuje je wykorzystać w nadchodzących modelach iPada.

Zgodnie z raportem Samsung nadał priorytet opracowaniu określonego typu wyświetlacza, który wykorzystuje dwuwarstwowe tandemowe panele OLED. Apple planuje je wykorzystać w przyszłych modelach iPada i komputerów Mac. Priorytetowanie tego typu wyświetlaczy oznacza, że ​​południowokoreański gigant technologiczny będzie mniej koncentrował się na opracowywaniu pełnowymiarowych wyświetlaczy OLED, które wykorzystują tylko jedną warstwę OLED, zgodnie z The Elec.

Samsung jest głównym dostawcą wyświetlaczy dla Apple. Od 2017 roku zaopatruje firmę w wyświetlacze OLED do wysokiej klasy modeli iPhone’ów. Inne produkty, takie jak iPhone SE, Mac i iPad, nadal wykorzystują wyświetlacze LCD i technologię mini-LED w wybranych produktach.

Oczekuje się, że Apple wypuści pierwszego iPada Pro OLED w 2024 roku w rozmiarach 11-calowych i 12,9-calowych. Twierdzi tak analityk Ross Young. Również w 2024 roku Apple podobno wprowadzi technologię wyświetlania OLED do komputerów Mac z 13-calowym MacBookiem Air.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *