Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air – interesujące etui dla tabletu Apple

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air – interesujące etui dla tabletu Apple

0

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 2

Lider rynku bagażników samochodowych – szwedzka firma THULE, chyba na dobre sobie upatrzyła rynek akcesoriów do popularnych smartfonów, gdyż w ofercie pojawia się co raz więcej interesujących produktów właśnie dedykowanych elektronicznym urządzeniom mobilnym, a nie tylko samochodom.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 4

Tym razem THULE zaskoczyło nas nowym etui dla popularnego iPad?a Air (nie Air 2!). Pokrowiec Thule Gauntlet Folio, który otrzymaliśmy do testów jest w kolorze błękitnym o ciekawej brawie, która idealnie wpisuje się w kolorystykę witryny naszego serwisu w Szczecinie ;-).

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 1

Pokrowiec w całości wykonany jest z tworzywa sztucznego o interesujące fakturze i nadającej mu charakteru tłoczeniach.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 3

Całość podkreślona jest znanym chyba na całym świecie, o całkiem dużych rozmiarach logo, które po za funkcją informacją – to zrobiło THULE, szwedzki lider bagażników samochodowych – w jakiś sposób także zdobi pokrowiec.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 6

Pokrywa osłaniająca przód i tył tabletu wydaje się być bardzo solidna. Jej grubość to ponad 0.5 cm na stronę, co tylko wydaje się to potwierdzać. Również samo etui wystaje poza wielkość tabletu, co w przypadku upadku urządzenia na brzeg, powinno odpowiednio uchronić tablet przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 5

Pokrywa wspiera funkcję Sleep, co oznacza w praktyce, iż otwarcie etui powoduje natychmiastowe uruchomienie tabletu, a jego zamknięcie – wygaszenie ekranu.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 14

To bardzo wygodna funkcjonalność, która co ważne zaczyna się pojawiać właśnie w pokrowcach innych firm niż Apple.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 8

Pozostając jeszcze przez chwilę przy przedniej pokrywie dodam, iż jest ona zapisana podwójnym, gumowym uchwytem bezpośrednio na obudowie tabletu, co stanowi solidne zapięcie i minimalne ryzyko samoczynnego otwarcie się etui, co mogłoby narazić urządzenie na przypadkowe uszkodzenie.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 15

Od wewnątrz pokrywa wyłożona została delikatnym, choć w dotyku bardzo sztucznym materiałem. Jego faktura przypomina w dotyku ściereczkę, albo nawet jakąś leżącą na podłodze wykładzinę. Widziałem ciekawsze i przyjemniejsze w dotyku okładziny na tej części pokrowców. Te zastosowane w THULE Guantlet Folio nie jest jednak złe.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 9

Producent w tym pokrowcu zastosował nieco inne rozwiązanie uchwytu tabletu, niż typowa duża wkładka, z jaką najczęściej mamy do czynienia z tego typu case’ami.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 18

Tablet trzyma się tylko na dwóch rogach i przy lewej krawędzi urządzenia. Mimo to, nie mamy wrażenia braku solidności uchwytu.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 11

Dzięki takiemu zabiegowi tablet w etui nie tylko udało się odchudzić z masy, ale przy okazji zaproponować bardzo wygodny w użyciu stand.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 7

Tylna pokrywa etui, kolorystycznie nie różni się od przedniej. Różnicą są jedynie wytłoczone w jej powierzchni otwory na mikrofon zainstalowany w tylnej części tabletu, służący do rejestrowania dźwięku podczas filmowania, ten na obiektyw wbudowanego aparatu.

Recenzja Thule Gauntlet Folio dla iPad Air w AppleMobile.pl 13

Etui wykonane jest bardzo solidnie. Podczas testu bardzo przyjemnie mi się z niego korzystało. Jego budowa w żaden sposób nie utrudnia jakichkolwiek działań na tablecie – tych zwiaznaych z pracą z urządzeniem oraz z jego eksploatacją (ładowaniem, krozystaniem z przełączników itd.

Zalety:

  • + Solidnie wykonane
  • + Dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi
  • + Wygodny stand do oglądania multimediów

 

Wady:

  • – brak
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *