Recenzja TANNOY BaseStation One – Dobry soundbar, dobrym głośnikiem dla smartfonów

Recenzja TANNOY BaseStation One – Dobry soundbar, dobrym głośnikiem dla smartfonów

0

Firma, która zaczynała od budowania nagłośnienia dla cyrku, a skończyła na czele producentów wysokiej klasy sprzętu nagłośnieniowego z bogatą listą klientów, zaproponowała zdobywający co raz większą rzesze odbiorców sprzęt nagłośnieniowy typu soundbar. Zadaniem TANNOY BaseStation One jest zastąpienie całego zestawu głośników dla kina domowego, jednym urządzeniem o niewielkich rozmiarach. Jak BaseStation One wywiązuje się z tego zadania?

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 3

TANNOY to producent o bardzo dużym doświadczeniu z bogatą historią. W jego ofercie znajdują się głośniki z segmentu średniego oraz premium. W produkty tej marki mogą się zaopatrzyć amatorzy-audiofile, dla których wydatek na głośnik rzędu 200 euro to dużo, ale również tacy, dla których 40 000 euro nie jest kwotą zbyt wysoką, za możliwość posłuchania muzyki o najwyższej precyzji reprodukowanego dźwięku. BaseStation One jest raczej jednym z tańszych urządzeń TANNOY. Tańszych, nie znaczy jednak kiepskich.

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 2

Problemem różnego rodzaju tanich soundbarów jest ich ograniczona dynamika, przestrzenność i jakość reprodukowanego dźwięku. Te problemy wydają się nie dotykać BaseStation One. Ten nowy produkt typu All-in-One marki Tannoy?a oferuje zdecydowanie potężniejsze brzmienie niż tradycyjny soundbar jakiejkolwiek znanej, konsumenckiej marki, której soundbar miałem okazję testować. Za to jak ten soundbar gra, odpowiadają wysokotonowe głośniki z aluminiową kopułką o średnicy 19mm, średniotonowe, które wykonane zostały z polipropylenu o średnicy 70mm oraz niskotonowe również wykonane z polipropylenu w rozmiarach 75x115mm. Głośniki te napędzane są 3 drożnymi wzmacniaczami klasy ?D? ze wsparciem DSP.

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 9

Urządzenie jest dość sporych rozmiarów, a dzięki płaskiej konstrukcji może z powodzeniem znaleźć się bezpośrednio pod telewizorem lub na półce ze sprzętem do kina domowego. Maksymalne rozmiary podstawka telewizora, jaka zmieścić się na BaseStatone One mogą wynosić 640 x 330 mm. Samo urządzenie ma wymiary 115x640x335 mm i waży ponad 8 kilogramów. Wysoka jakość wykończenia oraz solidna obudowa Tannoy umożliwia postawienie telewizora o wadze nawet 45 kilogramów.

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 8

Urządzenie posiada wejścia: analogowe RCA i cyfrowe optyczne, mogące służyć do podłączenia telewizora i odtwarzacza Blu-ray Disc. Miłośnicy technologii bezprzewodowej mogą przesłać muzykę np. ze smartfona, tabletu lub PC, wykorzystując technologię Bluetooth z apt-X. Dostępna jest także technologia NFC. Możliwość odtworzenia na Tannoy?u muzyki wprost ze smartfonu to jedna z tych funkcji, które prócz dźwięku stanowią o jego wartości. Tannoy prócz tego, że jest bardzo dobrym urządzeniem do zapewnienia maksimum rozrywki podczas oglądania filmów czy grania w gry, doskonale nadaje się do wyciskania ostatnich dźwięków z ulubionych kawałków muzycznych – także tych zapisanych w komórce. Jest więc nie tylko typowym soundbarem, ale również świetną stacją głośnikową dla telefonu. Wspomniana technologia NFC bardzo ułatwia komunikację z telefonem, który ma być źródłem dźwięku. Wystarczy przyłożyć telefon do prawej bocznej ścianki, gdzie znajduje się antena.

 

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 4

 

Dźwiękowo ten soundbar gra bardzo dobrze. Jest dynamicznie, donośnie, czysto i przestrzennie. Podczas oglądania filmu dźwięk przyjemnie roznosi się po całym pomieszczeniu. Jeżeli komuś będzie za mało basu, można bez większego problemu dokupić aktywny subwoofer dla podkreślenia dolnych partii dźwięku. Ale szczerze mówiąc, już teraz dzięki dwóm wbudowanym głośnikom niskotonowy pomruk jest przyjemny.

Recenzja Tannoy BaseStation One w AppleMobile.pl 6

Tannoy BaseStation One wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania, który potrafi nauczyć się obsługi Twojego telewizora. Niestety nie ma obsługi z poziomu smartfonu i jakiej aplikacji. Ale w tego typu sprzęcie przecież nie o to chodzi. A dobrze grać i być łatwe w obsłudze. BaseStation One spełnia te warunki.

 

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo dobry dźwięk
  • Kino domowe w jednym urządzeniu
  • Doskonale wykończony z solidnych materiałów
  • Łączność Bluetooth z kodekiem apt-x
  • Stykowe parowanie poprzez NFC

Wady

  • Cena?
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *