
Recenzja przystawki Bluetooth AUDIO HIFI AEA2700 PHILIPS. Bezprzewodowe domowe HIFI w dobrej cenie.
Do napisania tej recenzji skłoniło mnie to, iż długo poszukiwałem przystawki do wzmacniacza audio. Brakowało mi funkcjonalności przesyłu dźwięku w jakości HIFI, a nie chciałem wydawać kwot „audofilskich”. Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi to Wam w podjęciu decyzji o zakupie.
Założenia jakie postawiłem sobie dla takiego sprzętu:
- Możliwie najwyższa jakość przesyłanego dźwięku, o iSprzęty się nie martwiłem, bo one zawsze negocjują z odbiornikiem audio najwyższą jakość i co do tego z opisywaną przystawką się nie pomyliłem, ale o tym później.
- Niska cena, ale przy zachowaniu jakości i porządnej marki. Urządzenie można kupić oficjalnie od 199,00 do 219,00 PLN brutto, ale na allegro znajdziecie zarówno używane jak i nowe w niższych cenach.
- Ładny i kompaktowy wygląd, ale ostatecznie schowałem go w niewidoczne miejsce za półką audio, nie traci na zasięgu i w całym mieszkaniu mogę z niego korzystać.
- Możliwość współpracy z minimum dwoma urządzeniami, producent dał możliwość jednoczesnego podłączenia 3 urządzeń, co daje mi zapas.
- Standard Bluetooth minimum 3,0 – taki też oferuje moduł Philips
- Profile Bluetooth A2DP i AVRCP 1.3
Główne funkcje i możliwości sprzętu
Jak wynika z informacji od producenta, postawiono na HIFI, ku mojej uciesze, gdyż korzystając z uroków TIDAL, czy innej appki do strumieniowania audio nie muszę gryźć się z tym, że program i iPhone potrafią więcej niż potrafi mój sprzęt audio.
Wychodziłem z założenia tzw najkrótszej drogi audio w wersji analogowej, udało się to uzyskać dzięki AEA2700, zakładając że iPhone czy inny smartfon, tablet pobiera strumieniowo sygnał zakodowany cyfrowo, chciałbym go dostarczyć w wersji cyfrowej do wzmacniacza, dzięki wyjściu cyfrowym-optycznym w module Philips, skrócimy drogę sygnału analogowego do minimum, jednocześnie nie narażając go na zniekształcenia w modułach analogowych, gdyż audio trafia w sam środek wzmacniacza jeszcze jako cyfrowe.
Jeśli nie macie wejścia cyfrowego we wzmacniaczu, możecie również podłaczyć urządzenie za pomocą dołączonego przewodu JACK 3,5mm, do wejścia CINCH, ale wtedy nie można liczyć na wyjątkową jakość jaką daje cyfrowe połączenie. Jest też wyjście AUX RCA – również oferujące standard cyfrowy – SPDIF.
Producent deklaruje, że moduł potrafi obsłużyć w miarę bezstratne standardy: Bluetooth® aptX, AAC. Dodatkowym atutem jest to, że niektóre sprzętu można sparować z nim za pomocą NFC.
W moim przypadku używałem standardowego parowania. Po włączeniu urządzenia do sieci i po uprzednim podłączeniu go do wzmacniacza, dioda statusu na górnej części mruga oznaczając gotowość do parowania, wystarczy odszukać urządzenie w menu bluetooth w naszym urządzeniu i połączyć. Od teraz za każdym razem urządzenie będzie łączyło się automatycznie z naszym smartfonem i będzie dostępne w menu urządzeń audio, do wyboru.
W zestawie otrzymacie urządzenie AEA2700, kabel zasilający i zasilacz oraz przewód JACK3,5mm. Mam nadzieję, że tą krótką recenzją udało mi się Was przekonać do tego sprzętu. Zapraszam do komentowania pod artykułem, chętnie podpowiem i odpowiem na pytania.