Recenzja Polk Audio Magnifi Mini – najbardziej opłacalny soundbar na rynku, który kosztuje i brzmi fantastycznie!
Recenzja Polk Audio Magnifi Mini – najbardziej opłacalny soundbar na rynku, który kosztuje i brzmi fantastycznie!

Recenzja Polk Audio Magnifi Mini – najbardziej opłacalny soundbar na rynku, który kosztuje i brzmi fantastycznie!

0

Soundbary cieszą się sporym powodzeniem na rynku. Szczególnie, gdy są to modele, które oferują dużo w uczciwej cenie. Jaka to jest uczciwa cena? W tym przypadku będziemy mówić o zestawie za około 1500 zł za sprzęt, który jest idealnym rozwiązaniem dla domowego zacisza. Mowa tu o popularnym na rynku soundbarze Polk Audio Magnifi Mini – soundbar, który zrewolucjonizował rynek i podbił serca konsumentów. Jak się im to udało? O tym opowiem Wam w dzisiejszej recenzji tegoż oto sprzętu.

Polk Audio to legendarna marka tworząca urządznia audio, moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych pod względem tworzenia soundbarów. Potocznie nazywane „grające belki” to nic innego jak niewielkie urządzenie umieszczane pod telewizorem, które w tym przypadku jest wspierane subwooferem.

Polk Audio Magnifi Mini jest na tyle dobry, na ile potrafi wykorzystać go użytkownik…

…powiedziałem ja, po czym postanowiłem, że będę go testował bez chwili odpoczynku – oczywiście dla soundbara. Tak niewielkie rozmiary tego sprzętu mogą wywołać u wielu osób uśmiech na twarzy, bo rzeczywiście jest malutki. Jest to jeszcze mniejsze urządzenie, niż można by się tego spodziewać po oglądaniu zdjęć w internecie. Oczywiście, moim zdaniem jest to duża zaleta, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca pod telewizorem i obok komody.

Mimo mikroskopijnej wielkości to potężny sprzęt. Naprawdę, wszyscy co usłyszeli jak to urządzenie gra są pod ogromnym wrażeniem. Najczęstsze pytanie kogoś kto usłyszał go pierwszy raz: „Jak, jak to możliwe!”. Odpowiem – to lata praktyki w tworzeniu sprzętów audio pozwoliły firmie stworzyć sprzęt nieodbiegający jakościowo od większych urządzeń. Zrobili to tak, jak najlepiej umieli.

Przestrzenności nigdy za wiele

Wiemy już, że Polk Aduio maginifi Mini jest mały, a mimo to gra bardzo dobrze. Do oglądania filmów w większości wypadkach na rynku to nie wystarcza, ponieważ konsumenci oczekują jak najlepszych wrażeń kinowych. Do czego zmierzam? Do tego, że dźwięk z tego malutkiego soundbara jest przestrzenny i wydaje się, że głośniki są rozstawione wokół nas. Tak jak mówiłem: lata doświadczenia i wszystko jest możliwe do stworzenia. Cały zestaw jest wykonany z tworzyw sztucznych, ale z wysokiej jakości. Wszystko zostało spasowane perfekcyjnie i wygląda elegancko.

Wewnątrz soundara umieszczono: 2 x .5″ (12mm) głośniki wysokotonowe i 4 x 2.25″ (57mm) głośniki średniotonowy, z czego dwa z nich zostały skierowane pod innym kątem, aby stworzyć przestrzenne wrażenia audio. Przechodząc do subwoofera to na jego spodzie pracuje spory 6.5″ (165mm) głośnik, który jak na te rozmiary naprawdę robi robotę i możemy cieszyć się niskimi tonami w akompaniamencie harmonijnych średnich i wysokich tonów. Łączna moc zestawu wynosi 150W, co jest wartością jak najbardziej wyczuwalną w dniu codziennym podczas korzystania z zestawu.

Na dużą pochwałę ode mnie zasługuje technologia nazwana „Polk VoiceAdjust”, który nie jest tylko chwytem marketingowym, ale naprawdę działającym systemem. Podczas codziennej konsumpcji treści telewizyjnych, grania w gry i oglądania filmów zawsze dialogi są słyszalne i nieprzytłumione przez inne dźwięki – ma się wrażenie, jakby dla dialogów był specjalny, osobny głośnik.

Magiczna różdżka – czyli pilot i tryby dźwięku

W zestawie otrzymujemy pilot, który jest mi znany z większego brata, którego recenzowałem na naszym portalu już jakiś czas temu – podysłam linka dla chętnych. Dołączony pilot jest niewielkich rozmiarów, ale znalazło się na nim wszystko z czego będziemy korzystać. Nie będe się skupiał na możliwości jego uruchomienia lub zwiększenia głośności bo to oczywiste sprawy. Zdecydowanie ciekawsze jest możliwość skorygowania i dostosowania zarówno tonów niskich jak i wysokich do własnych, osobistych upodobać.

Oprócz tego, mamy do wyboru trzy tryby dźwięku: dedykowany do muzyki, oglądania filmów i oglądania wydarzeń sportowych, lub grania w fife 😀 Jest jeszcze tryb nazwany „Noc”, który jest dedykowany do wieczorno-nocnych seansów. Tryb ogranicza basy i wysokie tony, dzięki czemu dźwięku słuchamy tylko my, a nie wszyscy sąsiedzi i śpiący domownicy – jednym słowem jest to bardzo przydatna opcja, gdy jesteśmy nocnymi markami.

Asysten głosowy od Google w Polk Audio Magnifi Mini

W naszym kraju jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia, że będziemy sterować naszym głosem tego typu urządzenia. Jako naród podchodzimy do wszystkich nowości sceptycznie i z dystansem. Co innego, gdy asystent od google zaczął mówić po polsku. Siri nadal nie chce iść na kurs polskiego, dlatego google zebrało od polaków wielkiego plusa za to, że wysłali swojego asystenta na zajęcia językowe. Bardzo chciałbym napisać, że google assistant działa w opisywanym soundbarze po polsku, ale jeszcze nie.

Na chwilę obecną musimy zadowolić się angielskim, ale mimo wszystko fajnie, że taka opcja jest, bo polski język może się pojawić w przyszłości i będziemy mieli gotowy na to sprzęt. Jeśli nie przeszkadza wam inny język niż ojczysty to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go skonfigurować i korzystać. Wszystko obrywa się za pomocą aplikacji na smartfony „Google Home”, co jest odpowiednikiem jabłkowego „Domu”, ale działającym jeszcze bardziej topornie i znalezienie w tym jakiejkolwiek opcji zajmuje naprawdę sporo czasu.

Takie niewielkie rozmiary, a jednak się udało!

Sounbdar wielkości JBL’a Charge i subwoofer to przecież nie mogło tak dobrze działać. Jak się okazało, wszytko jest możliwe. Z powodzeniem producent mógłby sprzedawać ten sprzęt za sporo większe pieniądze, bo nie odbiega jakościowo od urządzeń za 3 lub nawet 4 tysiące. Jest to najlepszy sprzęt jeśli chcemy uzyskać naprawdę wysokiej jakości dźwięk w niewielkich pieniądzach. Do zastąpienia głośników wbudowanych w telewizor jest idealny i dźwięk będzie nieporównywalnie lepszy.

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość spasowania i użytych materiałów do budowy soundbara i subwoofera
  • Jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie, która nie ustępuje o wiele droższym sprzętom
  • Subwoofer, który dostarcza soczysty, mocny bas
  • Tryby dźwięku dostępne z pilota
  • Mnogość wejść i wyjść, dzięki czemu podłączymy go do wielu urządzeń
  • Technologia "VoiceAdjust" uwydatniająca dialogi
  • Przestrzenny dźwięk, mimo kompaktowych rozmiarów
  • Stosunek cyny do jakości bije konkurencje na łopatki

Wady

  • W tej cenie - żadnych
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *