Recenzja opaski do biegania Spigen Sports Armband A700

Recenzja opaski do biegania Spigen Sports Armband A700

Recenzja opaski do biegania Spigen Sports Armband A700

0

Wbrew pozorom wybór dobrej opaski do biegania wcale nie jest taki łatwy. Na rynku dostępna jest dość szeroka oferta tego typu akcesoriów. Od bardzo tanich opasek za kilkanaście złotych po modele z logo renomowanych firm, na które trzeba wydać kilkaset złotych. Problem w tym, że większość opasek wygląda podobnie rodzi się pytanie ile warto zapłacić za takie akcesorium. Najtańsza? Najdroższa? A może złoty środek i coś pomiędzy? Na przykład opaska Spigen Sports Armband A700.

Na początek zastanówmy się po co kupujemy opaskę. Odpowiedź jest niby prosta – po to, żeby nie biegać z telefonem w kieszeni. Nie jest to ani wygodne dla nas, ani bezpieczne dla telefon. Czy coś jeszcze? Oczywiście, że tak. Opaskę kupujemy także po to, by komfortowo korzystać z telefonu podczas biegania. Brzmi nieco absurdalnie? Ale absurdalne nie jest. Przypominam, że telefonu używamy także do słuchania muzyki, płacenia itp. Także podczas treningu.

Jaka powinna być opaska do biegania?

No właśnie, jaka powinna być opaska do biegania? Na to pytanie pozwolę sobie odpowiedzieć podając za przykład opaskę Spigen Sports Armband A700, którą miałem okazję testować przez kilka tygodni.

Regulowany pasek

Może to brzmi jak banał, ale nie ma nic gorszego niż zbyt ciasna lub zbyt luźna opaska na ramię. Zbyt ciasna spowoduje, że będzie nam drętwieć ręka. Zbyt luźna opaska będzie przemieszczać się podczas biegu, co spowoduje dyskomfort i irytację. Dlatego dobra opaska do biegania powinna posiadać regulowany pasek, która pozwoli bezpiecznie i stabilnie przymocować telefon do ramienia podczas ruchu.

 

Opaska Spigen Sports Armband A700 posiada dwa sloty przez które można przeciągnąć pasek mocujący. Dzięki temu idealnie pasuje na ramię o obwodzie od 27 do 41 cm.

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami

Kupując opaskę warto pomyśleć na jak wiele niekorzystnych czynników narażony jest nasz telefon podczas biegania. Przede wszystkim nasz własny pot. Opaska powinna izolować urządzenie od wilgoci wytwarzanej przez nasze ciało. Po drugie pył. Bez względu na to, czy biegamy po asfalcie czy w terenie, telefon będzie narażony na zapylenie. A pył zmieszany z wilgocią to prosta droga do trwałego zabrudzenia różnych zakamarków telefonu. Po trzecie, opaska powinna choć trochę chronić telefon przed deszczem. Pogoda bywa zmienna i czasami przychodzi nam kończyć trening w deszczu.

 

Opaska Armband A700 została wykonana z wysokiej jakości neoprenu. Dzięki zastosowaniu tego materiału telefon jest chroniony zarówno przed potem jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Neopren jest bardzo wytrzymały, trudno go rozciągnąć lub rozerwać. Gwarantuje to, że będziesz mógł korzystać z opaski przez wiele lat.

Możliwość sterowania telefonem

Jest więcej niż pewne, że podczas biegania będzie wiele okazji do sterowania telefonem. Będziesz chciał sterować muzyką, odbierać ważne połącznia lub aktywować funkcję płacenia, choćby po to, by kupić napój. Dlatego ważne jest, aby opaska umożliwiała korzystanie z ekranu dotykowego bez konieczności wyjmowania z niej telefonu.

 

Opaska firmy Spigen posiada okienko ze specjalnego plastiku, który pozwala swobodnie używać ekranu dotykowego. Wbrew pozorom nie jest to standard, i w przypadku najtańszych opasek no name o takim udogodnieniu można tylko pomarzyć.

Wszyta kieszonka na klucz

Jeśli nie lubisz mieć kieszeni pełnych kluczy podczas biegania lub treningu, opaska Spigen A700 jest dla ciebie. Posiada bezpieczną kieszonkę na klucz, który uchroni Cię przed jego zgubieniem. Nie jest to rozwiązanie idealne, o czym więcej przeczytasz w dalszej części tego tekstu, ale może się przydać.

Odblaskowe elementy

Odblaskowe elementy umieszczone na opasce mogą znacząco poprawić widoczność biegacza podczas wieczornych treningów.

Okienko opaski Spigen A700 jest obramowane odblaskowym paskiem, dzięki czemu wieczorem opaskę widać ze znacznej odległości. Oczywiście sam odblask na opasce to za mało, żeby bezpiecznie biegać po zmroku, ale jest to świetne uzupełnienie innych elementów odblaskowych, które powinny być umieszczone na stroju każdego odpowiedzialnego biegacza.

Dostęp do gniazda słuchawek i ładowarki

Wiele osób wciąż używa słuchawek przewodowych, a smartfony czasami wymagają podładowania także w ciągu dnia. Dlatego dobrze, jeśli opaska ma otwory do podłączenia dodatkowych akcesoriów do telefonu.

Opaska Spigen posiada 6 otworów umozliwiających przeciągnięcie kabla od słuchawek lub ładującego do powerbanku. Dzięki temu można podładować telefon w przerwie treningu, bez konieczności wyjmowania go z opaski.

Opaska Spigen A700 w praktyce

Już na pierwszy rzut oka opaska Spigen wygląda na produkt warty uwagi. Materiał z którego została wykonana jest przyjemny w dotyku, szwy są równe i całość wygląda solidnie. Widać wyraźnie lepszą jakość niż w przypadku produktów no name za kilkanaście złotych. Mocowanie opaski opiera się na rzepie wszytym w pasek. Jest to wygodniejsze rozwiązanie niż na przykład klamra, bo pozwala bezstopniowo regulować średnicę opaski, a tym samym łatwiej dopasować ją do średnicy ramienia. Brak klamry to także mniejsza waga opaski, co nie jest bez znaczenia. Owszem, można się zastanawiać nad trwałością takiego rozwiązania, ale dzisiejsze rzepy są dość odporne i trwałe. Wystarczy popatrzeć choćby na rynek obuwniczy oraz akcesoria outdoor.

Wszystkie otwory w opasce oznaczono szarymi obwódkami, dzięki czemu nie ma kłopotów z ich odnalezieniem w kiepskich warunkach oświetleniowych. Telefon łatwo do opaski włożyć, łatwo go także wyjąć. U góry u i dołu opaski znajdują się po trzy otwory do przeciągnięcia kabla. Otwory mają owalny kształt dzięki czemu nie ma problemu, by przełożyć przez nie wtyczki. Ilość i rozmieszczenie otworów pozwala podłączyć dodatkowe akcesoria do praktycznie każdego modelu telefonu.

Powierzchnia opaski stykająca się ze skórą w pierwszej chwili wygląda szorstko i mało przyjaźnie. Jednak podczas użytkowania nie można mówić o dyskomforcie. Nawet gdy ramię się spoci to opaska ani nie obciera, ani nie powoduje podrażnień.

W opasce wszystko niewielką kieszonkę na klucz. Jest to bardzo sympatyczny akcent, niestety zmieści się tam tylko jeden niewielki płaski klucz typu Yale. Dlatego w praktyce wiele osób może poczuć niedosyt. Bardziej praktyczna byłaby kieszonka na dwa klucze lub niewielka saszetka na klucz od auta.

Okienko z przezroczystego plastiku pozwala obsługę telefonu. Niestety tylko do momentu, gdy mamy suche i czyste palce. Nie da się ukryć, że ten element opaski ma znaczniej mniejszą tolerancję na zabrudzenia niż bezpośrednio ekran telefonu. Co nie zmienia faktu, że sterowanie telefonem bez wyjmowania go z opaski jest możliwe i bardzo ułatwia życie.

Co można poprawić?

Uważam, że ta opaska to bardzo fajny produkt i do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie jakiejś małej torebeczki do schowania pilota od auta.

Podsumowanie

Opaska Spigen Sports Armband A700 to bardzo fajny gadżet, który spodoba się każdemu miłośnikowi biegania. W rozsądnej cenie otrzymujemy funkcjonalny, wykonany z dobrych materiałów produkt, który przetrwa więcej niż jeden sezon. Chroni telefon, jest wygodny w użytkowaniu, nie podrażnia spoconej skóry. Czego chcieć więcej?

Recenzja opaski do biegania Spigen Sports Armband A700

Zalety Wady

Zalety

  • staranne wykonanie
  • funkcjonalność
  • pasuje do różnych telefonów
  • doskonały stosunek ceny do jakości

Wady

  • mało funkcjonalna kieszonka na klucz

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.