Recenzja Moshi iGlaze – obudowa premium dla Macbooka Pro 16” z 10 letnią gwarancją

Recenzja Moshi iGlaze – obudowa premium dla Macbooka Pro 16” z 10 letnią gwarancją

Recenzja Moshi iGlaze – obudowa premium dla Macbooka Pro 16” z 10 letnią gwarancją

0

Moshi iGlaze to etui dla komputera Macbook Pro 16”. Jak powszechnie wiadomo, ceny komputerów Apple wiele osób przyprawiają o ból głowy. Najdroższe zestawy są dostępne w cenie kawalerki w średniej wielkości polskim mieście. Topowe wersje konsumenckich modeli zaczynają się od niemal 10 tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że etui zabezpieczające na komputery giganta z Cupertino są tak popularne, a wysyp firm i oferowanych przez nich modeli zabezpieczeń do komputerów tej marki przeogromny.

Etui na laptopa? Poważnie? Wiele osób, którzy na co dzień korzystają z komputerów klasy PC od popularnych producentów, jak Lenovo, Samsung czy HP kompletnie nie rozumie sensu używania etui na komputer. Jedynie wierni użytkownicy Apple, dbający o swoje komputery chętnie sięgają po tego typu zabezpieczenia, co też widzą producenci akcesoriów, chętnie tworząc nowe kolekcje, niczym zgodnie z sezonem w branży fashion.

Moshi iGlaze można by nazwać etui typu standard, choć jakość wykonania, precyzyjne wykończenie i solidność materiału, z którego je wykonane zdecydowanie należy zaliczyć do tych premium. Producent zdaje sobie sprawę jak dobry produkt stworzył, nic więc dziwnego, że każdy, kto zdecyduje się na jego zakup i zarejestruje go na stronie producenta otrzyma aż 10 lat gwarancji!

Jeżeli śledzicie recenzje etui dla tego modelu na APPLEMOBILE.PL, zapewne kojarzycie, że nie jest to pierwsze przezroczyste etui jakie miałem okazję do tej pory testować. Jednak, jeżeli wczytywaliście się w treść, zapewne wiecie też, że choć każde było transparentne, to każde z nich było inne.

Różniło się fakturą, tworzywem i rozwiązaniami zapewniającymi sprawność odprowadzania ciepła czy dostępu do portów. Nie inaczej jest w przypadku Moshi iGlaze.

Etui składa się jak większość tego typu akcesoriów z dwóch pokryw. Jedną zakładamy na spód obudowy.

Wystające na bocznych krawędziach subtelne zaczepy gwarantują dobre trzymanie się obudowy.

To bardzo ważne, bo kiedyś miałem okazję kupić jakąś tanią z sieci do starego Maka i była bardzo giętka, nie miała haczyków i często wypadała z obudowy, co było bardzo irytujące. Tu czegoś takiego na pewno nie doświadczycie

Dolna pokrywa jest bardzo dobrze dopasowana do krzywizn komputera. Ma także wycięcie na miejsce ułatwiające podnoszenie pokrywy, które znajdziemy tuż pod gładzikiem oraz odpowiednie nacięcia z boku, aby nie utrudniać dostępu do portów Thunderbolt.

Dużą uwagę poświęcono tutaj kwestiom odprowadzania ciepła. Niestety, ale Apple nie stworzyło jeszcze 16 calowego modelu ze swoim autorskim procesorem M1, a więc wszystkie szesnastki, także te kupione teraz wciąż bazują na „ciepło generującej” technologii Intela.

Komputer przy odrobinie pracy generuje więc sporo ciepła, które z pomocą wiatraków i aluminiowej obudowy jest oddawane na zewnątrz. Dzięki temu, że Moshi wyposażono w kanały odprowadzania ciepła po obu stronach komputera, jak również przy krawędzi łączenia dolnej części z ekranem, mimo założenia etui komputer bez większego problemu może pozbywać się ciepła z obudowy, zapewniając cichą i stabilną pracę.

Skoro już przy stabilności jesteśmy, to jeszcze tylko kilka słów na temat zastosowanych stopek.

Przyznaję, że początkowo myślałem, że to jakiś zwykły plastik, który w żaden sposób nie wpłynie na to czy aby komputer zbyt lekko nie zsunie się z blatu, ale tu zapewniam, że nie jest to zwykły plastik a twarda guma, która bardzo dobrze realizuje swoje przeznaczenie.

Nie co mniej dzieje się w pokrywie dolnej, ale tylko pozornie, ponieważ to ona przede wszystkim spełnia tu rolę nie tylko ochronną, ale przede wszystkim wizualną.

Założona na mój srebrny komputer obudowa według mnie podbija jeszcze jego walory wizualne, dodając mu przyjemnego dla oka efektu matowego zamglenia. Struktura tworzywa użytego stworzenia tej pokrywy wygląda genialnie i według mnie, to najlepiej wyglądającą transparentna obudową, jaką miałem okazję używać.

Czy ma jakieś minusy? Zauważyłem jeden.

Przezroczysta obudowa w komputerze pracującym w moim warsztacie, gdzie niestety z racji sporej ilości elektroniki kurz zbiera się bardzo szybko, potrafi wejść w szczeliny między komputerem, a obudową, co zaczyna wyglądać nieco nieestetycznie. Trzeba wiec dużo częściej ją ściągać i czyścić, aby wyglądała ładnie.

Etui do recenzji dostarczył producent, firma Moshi. Etui można kupić u polskiego oficjalnego dystrybutora marki Moshi, firmy TopBuy.eu

Recenzja Moshi iGlaze – obudowa premium dla Macbooka Pro 16” z 10 letnią gwarancją

5/5 - (8 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Bardzo wysoki poziom wykonania
  • Precyzyjne dopasowanie
  • Bardzo dobrej jakości tworzywo sztuczne
  • Bardzo dobrze chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi
  • Łatwy do założenia i zdjęcia
  • Nawet 10 lat gwarancji

Wady

  • Potrafi zbierać wewnątrz kurz, który widać z racji transparentności
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *