Recenzja lokalizatora Chipolo Classic. Brelok, który jest lokalizatorem. Lokalizator, który jest brelokiem.
Recenzja lokalizatora Chipolo Classic. Brelok, który jest lokalizatorem. Lokalizator, który jest brelokiem.

Recenzja lokalizatora Chipolo Classic. Brelok, który jest lokalizatorem. Lokalizator, który jest brelokiem.

0

Lokalizatory na rynku są obecne od dawna, ale prezentowana przez nich jakość i problemy często dyskwalifikowały ich niezawodność. Równie często zamiast martwić się o urządzenie lub rzecz, którą miały lokalizować martwiliśmy się o sam lokalizator, a nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie wszystko jednak stracone, a lokalizatory nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Istnieje bowiem lokalizator, który może być wręcz idealnym urządzeniem lokalizującym. Chipolo, bo o nim tutaj mowa,  ma w rękawach dużo więcej niż można byłoby się spodziewać spoglądając na jego „zwyczajny” wygląd.

Co znajdziemy w zestawie?

Chipolo Classic został zapakowany w małe opakowanie, w którym oprócz samego lokalizatora znajdziemy brelok umożliwiający przypięcie lokalizatora do kluczy, oraz dodatkową baterię.

Wykonanie Chipolo

Lokalizator wykonany został z twardego, solidnego plastiku, który dobrze znosi trudy dnia codziennego i nie łapie znacząco rys. Chipolo classic pod logo na obudowie posiada guzik, który po kliknięciu lokalizuję nasz telefon, nawet w momencie jeśli nasz smartfon jest wyciszony. Chipolo classic dostępny jest w dziewięciu kolorach obudowy do wyboru.

Dane techniczne Chipolo

Jak wspomniałem wcześniej Chipolo przypomina zwyczajny brelok do kluczy, jego wymiary to 0.5cm x 3.5cm, jest mały, a to jego jedna z większych zalet. Wymienna bateria jest w stanie pracować non stop w zależności od stopnia użytkowania od 6 miesięcy do jednego roku!

Dodatkowo Jak wspomniałem wyżej producent dodatkową baterie w razie konieczności wymiany umieszcza w zestawie wraz z Chipolo. Jej wymiana jest banalnie prosta, wystarczy otworzyć obudowę i umieścić w niej nowe ogniwo. Skuteczność wbudowanego w lokalizator głośnika to 93dB.

Konfiguracja lokalizatora Chipolo Classic

Do poprawnego działania Chipolo potrzebujemy urządzenie z systemem iOS lub Android, a sprzęt musi być wyposażony w Bluetooth minimum w wersji 4.0. Aplikacja „Chipolo” dostępna jest do pobrania za darmo i jest niezbędna, aby w pełni korzystać z funkcji lokalizatora. Aplikacja dostępna jest tylko w języku angielski, na szczęście jest bardzo przejrzysta i intuicyjna.

 

Konfigurację Chipolo zaczynamy od wyboru w aplikacji jaki typ lokalizatora posiadamy, a następnie wykonujemy dwa kroki pokazane na wyświetlających się filmikach.

 

Gotowe, teraz możemy już korzystać z dóbr jakie daje nam lokalizator! W aplikacji wyświetlana jest mapa na której wyświetlana jest aktualna lokalizacj Chipolo, lub ostatnia lokalizacja, która została zapamiętana przed utratą łączności z lokalizatorem.

Duża zaletą Chipolo jest dokładność w lokalizacji, nawet w pomieszczeniu lub kieszeni urządzenie jest bezproblemowo wyświetlane na mapie w aplikacji. Jeżeli chcemy znaleźć Chipolo do którego są przypięte na przykład nasze klucze wystarczy, że w aplikacji dotkniemy opcję”ring to find”, a z lokalizatora wydobędą się głośne i donośne dźwięki, które również możemy konfigurować w aplikacji. W aplikacji posiadamy również opcję nazywania danych lokalizacji, dzięki czemu możemy spersonalizować i ułatwić sobie lokalizację na przyszłość.

Lokalizator do recenzji wypożyczył sklep https://iCorner.pl

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • jakość wykonania
  • czas pracy na baterii
  • niezawodność
  • dokładność lokalizacji

Wady

  • brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *