Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit – w pełni bezprzewodowy zestaw monitoringu domowego i zewnętrznego!

Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit – w pełni bezprzewodowy zestaw monitoringu domowego i zewnętrznego!

0

Domowe kamery wciąż przeżywają okres wieku dziecięcego. Pojawiają się jednak na rynku takie urządzenia, które to zmieniają. Najlepszym tego przykładem jest propozycja domowego centrum monitoringu Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit. Bogaty zestaw, aby na dobre zabezpieczyć nasze domowe zacisze.

Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Okres wakacyjny to trudny czas przede wszystkim dlatego, że jest to czas wyjazdów i nieobecności w naszym domu. Jest to idealna okazja dla osób, które spędzają wakacje w zupełnie inny sposób. Kiedy my odpoczywamy inni pracują, ale niekoniecznie legalnie i niekoniecznie na naszą korzyść. Idealnym rozwiązaniem, a w zasadzie zabezpieczaniem będzie domowy system monitoringu. Kiedyś taki system był trudny i drogi w skompletowaniu, dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit: prostota i funkcjonalność na pierwszym miejscu!

Nie wymaga to od nas również ciągnięcia masy kabli przez mieszkanie. Wystarczy połączenie internetowe i smartfon. Przez ostatnie kilka tygodni miałem okazję testować domowego anioła stróża od znanej wszystkim firmy Dlink. Jakie było moje zdziwienie jak dobry i sprawnie działający jest to system. Nie zrozumcie mnie źle, ale jestem najprościej mówiąc – zachwycony!

Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Urządzenie przychodzi do nas zapakowane w estetyczne opakowanie. To taki mały szczegół, ale jako tester zrozumiałem, że to opakowanie zdradza czy dany sprzęt okaże się dobry czy będzie też totalną klapą. W większości wypadków ta reguła się sprawdziła. W tym przypadku już od samego otrzymania do ręki zestawu kamer zdałem sobie sprawę, że nie będzie to byle sprzęt. Ładne, zgrabne pudełko w graficzny i opisowy sposób przedstawia, co znajdziemy w jego wnętrzu.

Recenzja kamer Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Zawartość zestawu Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit – czyli jak producent o nas zadbał

Całość zestawu składa się z dwóch części – z wysuwanej tektury z opisem i kartonik z daniem głównym. Po jego otwarciu ukazują się nam ładnie poukładane elementy zestawu sprzedażowego. Żeby tego było mało kartonik ma drugie dno i w jego zakamarkach można doznać mały szok. Masa, ale to naprawdę masa dodatkowych elementów w tym wkręty montażowe, uchwyt zewnętrzny dla kamery, oraz okablowanie służące do zasilenia stacji głównej i naładowania kamer.

W tym miejscu należy wspomnieć, że ładowarek zbyt często nie będziemy używać, ponieważ kamery na jednym naładowaniu wytrzymują aż 6 miesięcy, co jest wynikiem fantastycznym. Kamery nie dość, że są w pełni bezprzewodowe, wodoodporne, to jeszcze nie trzeba ich często ładować. Rozwiązanie idealne! Oczywiście warto zaznaczyć, że taki wynik można osiągnąć, ale nie jest to reguła. Wszystko zależy od tego jak często będziemy chociażby korzystać z podglądu na żywo.

Recenzja Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Jakość nagrań? Tymi kamerami możemy robić zdjęcia i filmy z wakacji 😀

W tego typu urządzeniach ważna jest nie tylko jakość samych nagrań, ale i responsywność programu i niezawodność. Co nam po kamerach, które nie zawsze działają. Prawda? W przypadku omawianego dziś zestawu możemy mieć pewność, że inwestujemy pieniądze w coś, co rzeczywiście pozwoli nam cieszyć się w pełni sprawnym monitoringiem. W przypadku omawianego modelu otrzymujemy wysoką jakość nagrać oraz sprawnie działającą aplikację na smartfony.

Test Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit

Kamery wyposażono w matrycę 2 Mpx, która rejestruje obraz w rozdzielczości full hd. Dużym jej atutem jest jasność sensora na poziomie f/2.2. Kamera oprócz jasnego obiektywu wyposażona została w tryb podczerwieni, który uruchamia się automatycznie, gdy w pomieszczeniu lub na zewnątrz zaczyna brakować światła. Takie połączenie sprawia, że obraz niezależnie od warunków jest zawsze na najwyższym poziomie.

Sama stacja bazowa, służy do komunikacji z kamerkami. Maksymalnie możemy do niej podłączyć aż pięć kamer! Urządzenie ma jeszcze jedno zadanie, którego nie mają konkurencyjne zestawy monitoringu domowego, a przynajmniej z takimi się nie spotkałem. Mowa tu o wbudowanym alarmie, który możemy uruchomić z dedykowanej aplikacji mobilnej. Muszę przyznać, że jest to rozwiązanie ciekawe i na pewno bardzo przydatne. Po kliknięciu odpowiedniego guzika w aplikacji, w mgnieniu oka w mieszkaniu rozbrzmiewa donośny alarm. Nie jest to jednak dźwięk, który usłyszą przechodnie, jednak potencjalny złodziej – z pewnością. O to właśnie w tym chodzi, aby przestraszyć włamywacza, że wiemy o jego niechcianej wizycie.

Aplikacja na smartfony, czyli centrum obsługi

W tego typu urządzeniach, jak już wspomniałem wyżej ważna jest aplikacja sterująca. To dzięki niej uzyskujemy dostęp do materiałów wideo i podglądu na żywo. Aplikacja mydlink dostępna jest na smartfony z systemem Android i IOS i działa w pełni w naszym ojczystym języku. Na jej działanie przez cały okres testów nie powiedziałem żadnego złego słowa. Wierzcie mi na słowo, że już nie jedna aplikacja wytrąciła mnie z równowagi bo nie działała tak jak powinna. W tym jednak przypadku jest perfekcyjnie.

 

Aplikacja działała sprawnie, i wykonywała każde powierzone jej polecenie. Wszystko co chciałem, było zawsze pod ręką, a nie poukrywane w czeluściach aplikacji. Jedyne z czym się spotkałem to brak wyświetlenia, że jedna z kamer wymagała podłączenia do prądu – straciłem z nią kontakt i u zyskałem dopiero w momencie jak podłączyłem ją do prądu. Być może był to jakiś błąd, ponieważ w samej aplikacji pojawia się stan naładowania akumulatora każdej kamery z osoba.

Będąc dalej w temacie aplikacji to chce zatrzymać się przy fantastycznie rozwiązanej funkcji podglądania nagrań. Wystarczy wybrać dzień i określoną godzinę z pośród dostępnej listy i w mgnieniu oka naszym oczom ukazuje się krótkie, ale treściwe nagranie wideo. Dzieje się tak, ponieważ kamera rejestruje krótkie wideo w momencie, gdy wykryje ruch. Jakby tego było mało to nagrania zapisywane są w chmurze. Przez pierwszy rok mamy do niej dostęp za darmo.

Zapisywanie w chmurze i kilka słów podsumowujących

Po tym okresie można uiścić odpowiednią opłatę w formie abonamentu rocznego. Jednak nawet bez niego materiały są zapisywane w chmurze, jednak istnieją w niej przez 24 h – w tym czasie możemy zapisać je bezpośrednio na nasz smartfon lub tablet. Dlaczego jest to takie ważne? W momencie przykładowej kradzieży kamer i tak mamy dostęp do nagrań poprzez aplikację. Jest również możliwość nagrywania materiałów na kartę microsd, jednak może się to wiązać z utratą nagranych filmów.

Z doświadczenia wiem, że czasem warto odłożyć pieniądze i zainwestować w coś, co będzie działać tak jakbyśmy tego chcieli. Ostatnio poznałem pewną osobę, która zakupiła już cztery modele tanich kamer i oczywiście nie działają tak jakby właściciel tego chciał. Ba! Jedna z nich w ogóle nie działa. Przemiły człowiek wydał na te kamery tyle pieniędzy, że spokojnie mógłby zainwestować w coś lepszego, w coś czego rzeczywiście oczekiwał po zakupie tego typu urządzeń. Przetestowałem w swojej karierze już kilka urządzeń monitoujących i z czystym sumieniem muszę przyznań, że Mydlink Pro Wire‑Free Camera Kit jest najlepszym zestawem domowego monitoringu z jakim się spotkałem. Z czystym sumieniem mogę polecić ten zestaw!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania - nie pozostawia złudzeń, że to sprzęt z wysokiej półki
  • Sporo elementów w zestawie ułatwiających montaż, jak chociażby magnetyczne "docki" montowane do ścian, oraz zewnętrzny uchwyt
  • Rewelacyjna jakość materiałów wideo za sprawą dobrej optyki w kamerach zarówno w dzień jak i w nocy, dzięki trybu nocnemu
  • Aplikacja mydlink, która w łatwy i intuicyjny sposób pozwala na oglądanie materiałów na żywo, jak i nagranych na osi czasu
  • Zapisywanie materiałów wideo w chmurze i karcie pamięci
  • Prosty w konfiguracji zestaw, z którym nikt nie powinien mieć problemów
  • Niewygórowana cena

Wady

  • Nie do końca potwierdzające się informacje o aktualnym stanie naładowania akumulatorów w kamerach
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *