Recenzja JCPAL FlexForm | Wysokiej jakości magnetyczny pasek dla Apple Watch’a

Recenzja JCPAL FlexForm | Wysokiej jakości magnetyczny pasek dla Apple Watch’a

Recenzja JCPAL FlexForm | Wysokiej jakości magnetyczny pasek dla Apple Watch’a

0

W sprzedaży jest mnóstwo tanich i drogich pasków. Trudno jednak znaleźć tak dobre jakości pasek jak te od Apple, ale w niższej cenie. Ja znalazłem i jest to JCPAL FlexForm – pasek zapinany za pomocą magnesów z solidnymi metalowymi elementami i przyjemnym, nieuczulającym silikonem.

Paski FlexForm od JCPAL są dostępne w wielu różnych kolorach. Mi trafił się w nieoczywistym połączeniu koloru szarego z żółtym. Na pierwszą myśl możnaby pomyśleć, że czarny zegarek i żółto szary pasek będzie pasował jak piesy do jeża.. Jednak po założeniu go na kopertą Apple Watcha, wcale źle to nie wygląda.

Kiedy do tego dodamy jakość, a co za tym idzie prawdziwą przyjemność z noszesznia zegarka na tym pasku, muszę przyznać, że można się zauroczyć.

Ten zegarek zakłada się sam

Dokładnie takiego skrótu myślowego można użyć do tego zegarka z JCPAL flexForm. Wszystko dlatego, że choć pasek nie posiada żadnego mechanicznego zapięcia w postaci sprzączki czy wymyślnego mechanizmy, to bez problemu zapina się na naszym nadgarstku solidnie i w zasadzie niemal całkowicie bezobsługowo.

Wszystko za sprawą wielu bardzo silnych magnesów ukrytych pod tym jakże przyjemnym miękkim tworzywie ze specjalnego silikonu. Magnesy potrzebują minimalnego wsparcia do zbliżenia się ku sobie, aby zegarek zapiął się na ręce pewnie i stabilnie z naciskiem na słowo pewnie.

Miałem okazję już testować różne podobne konstrukcje pasków magnetycznych, ale żaden, powtarzam żaden nie potrafił tak pewnie zapiąć się na mojej ręce jak JCPAL FlexForm. Powiem więcej, jeden z ostatnich pasków magnetycznych, które miałem okazję testować, w pewnym momencie niepostrzeżenie odpiął mi się z reki i został w rękawie kurtki. Magnesy, które w nim były, były po prostu za słabe.

W przypadku JCPAL FlexForm trzymają z taką siłą, że nawet ręcznie zdjąć go z nadgarstka wcale nie jest szczególnie łatwo, a to duży plus. W końcu pasek ma nie tylko być wygodny i ładny, ale również ma pozwolić bezpiecznie nosić drogi sprzęt Apple, bez obawy o jego zgubienie. I tak właśnie w przypadku JCPAL FlexForm jest.

Wykonanie dobrej jakości

Zacznijmy od mocowań w kopercie zegarka. Nie sa plastikowe jak w przypadku tanich pasków tego typu, a w pełni metalowe.

Dodatkowo wykonane z dużą precyzją, co odzwierciedla nam chociażby mechanizm blokady w kopercie. W przypadku JCPAL FlexForm działa jak w przypadku pasków Apple, a to chyba komplement.

Dodatkowo mocowania mają możliwość łatwego wypięcia znajdujących się w nim teleskopów i wykorzystania ich dla dowolnego paska od zegarka. Choćby wtedy gdy paski JCPAL nam się znudzą lub zużyją.

Nie liczyłbym jednak, że to nastąpi zbyt szybko. Magnetyczny pasek jest praktyczny. Połączenie żółtego z szarością na pozór dość szalone, w praktyce fajne zgrywa się z każdą, nie tyko czarną kopertą. Natomiast wygoda jaką daje użyty silikon was zachwyci.

Nie widzę wiec za bardzo możliwości, aby się znudził, a wysoka jakość gwarantuje, że tez zbyt szybko się nie zużyje.

Podsumowując

Magnetyczne paski do zegarka Apple Watch są fajne, pod warunkiem, że są tak stabilne i dobrze wykonane jak JCPAL FlexForm. Jeżeli takiego szukacie, to myślę, że ten was nie rozczaruje, tym bardziej, że można go kupić w całkiem przyzwoitych pieniądzach.

Produkt do recenzji udostępnił ZGSKLEP.PL

Recenzja JCPAL FlexForm | Wysokiej jakości magnetyczny pasek dla Apple Watch’a

4.5/5 - (2 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.