JBL Bar 2.1 to bardzo dobry zestaw subwoofera z soundbarem w atrakcyjnej cenie
JBL Bar 2.1 to bardzo dobry zestaw subwoofera z soundbarem w atrakcyjnej cenie

JBL Bar 2.1 to bardzo dobry zestaw subwoofera z soundbarem w atrakcyjnej cenie

0

Zróżnicowanie Soundbarów na rynku jest tak duże, że naprawdę ciężko odnaleźć się w ilości ich rodzajów. Każdy większy producent zaczął brnąć w produkcję Soundbarów, nie inaczej jest z firmą JBL, która w swojej ofercie posiada wiele różnych modeli omawianych urządzeń. W moje łapki trafił sprzęt z serii „Bar”, a konkretnie model JBL Bar 2.1, charakteryzujący się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Mały, ale wariat!

Urządzenie na pierwszy rzut oka charakteryzuj się małymi (nie przesadnie) gabarytami, w moim odczuciu jest to zaleta, ponieważ soundbar ładnie komponuję się jako urządzenie pod telewizorem i podczas oglądania treści audio-wizualnych nie gra pierwszych skrzypiec. Mnie osobiście, sprzęt w kwestii designe’u przypadł do gustu, jest ładny i minimalistyczny, a zarazem wykonany z bardzo dobrych materiałów.

Producent w tak mały urządzeniu zmieścił naprawdę sporo technologii i mocy, którą można odczuć podczas odsłuchu. Szczegółowe dane techniczne prezentują się następująco:

 • Całkowita maksymalna moc: 300 W
 • Wielkość przetwornika dźwięku soundbara:
 • Przetworniki racetrack 4 x 2,25″
 • Głośnik wysokotonowy 2 x 1,25″
 • Wielkość przetwornika dźwięku subwoofera: 6.5″
 • Maksymalne ciśnienie akustyczne: 99 dB
 • Pasmo przenoszenia: 40 Hz — 20 kHz
 • Wejścia wideo HDMI: 1
 • Wyjście HDMI ze zwrotnym kanałem audio: 1
 • Wersja HDMI HDCP: 1.4
 • Wejścia audio: 1 analogowe, 1 optyczne, Bluetooth, USB
 • Wersja Bluetooth: 4.2
 • Wymiary soundbara (szer. x wys. x gł.): 965 x 58 x 68 (mm) 38″ x 2,3″ x 2,7″
 • Masa soundbara: 1,9 kg
 • Wymiary subwoofera (szer. x wys. x gł.): 225 x 370 x 225 (mm) 8.9″ x 14.6″ x 8.9″
 • Masa subwoofera: 5,2 kg

Jak widać, moc całkowita jest naprawdę bardzo dobra, czuć ją zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchaniu muzyki. Producent nie podaje w swoich szczegółowych danych, jaka dokładnie jest moc subwoofera, ale umieścił tą informację na dole samego urządzeniu – 50 W. Czy to dużo, czy to mało…moim zdaniem naprawdę wystarczająco, jest odczuwalny i mocny, w momencie kiedy ma być – jest i robi to bardzo dobrze. Na pilocie jest również możliwość sterowania poziomem niskich tonów.

Pilot wykonany został z dobrej jakości plastików, zagwarantuje to na pewno długą i przyjemną pracę z urządzeniem.

Urządzenie sterujące jest wykonane ładnie i minimalistycznie, a oto właśnie chodzi – wszystko dostępne jest w zasięgu kciuka, bez niepotrzebnego bałaganu.

Wrażenia? Dla mnie bomba!

Urządzenie podczas odsłuchu spisuje się perfekcyjnie w swojej klasie. Dźwięk jest przestrzenny, donośny, czysty i wyraźny, a kwestie dialogowe, efekty, wszechobecne dźwięki – wszystko jest dobrze słyszalne i nic się ze sobą nie zlewa. Nie wiem co „dodatkowego” zaimplementowano w ten na pozór mały sprzęt, że tak dobrze to wszystko działa, ale jestem pod wielkim wrażeniem! Podczas testowania kilka razy droższych soundbarów wyposażonych w technologie dolby atmos, nie byłem w stanie tak dobrze „zanurzyć się” w głąb oglądanego materiału – morał z tego taki, że czasem cena nie zagwarantuje lepszej jakości. Sprzęt jest w stanie nagłośnić imprezę, domową sale kinową i rewelacyjnie spisze się dobrze podczas grania na konsoli. Urządzenie posiada ciekawy tryb „night mode”, podczas którego dźwięk staje się mniej „donośny” i pozwoli oglądać treści, nie przeszkadzając przy tym śpiącym domownikom.

Funkcjonalność

Soundar posiada kilka dostępnych funkcji, które przedstawiłem na poniższych zdjęciach. Opcji nie brakuje, dzięki czemu soundbar JBL Bar 2.1 można zaliczyć do uniwersalnych urządzeń grających. Ekran soundbara jest bardzo czytelny, nawet w jasnym słońcu daje radę, a samym podświetleniem możemy sterować z poziomu pilota.

Na pochwałę zaliczam możliwość sterowania soundarem pilotem od telewizora, co nie jest takie oczywiste w przypadku soundarów innych producentów.

Podsumowując o JBL Bar 2.1

Runek soundbarów prężnie się rozwija, producenci prześcigają się nawzajem serwując różnej klasy urządzenia, dla klienta to dobrze, ponieważ każdy może znaleźć sprzęt, który będzie spełniał dane indywidualne oczekiwania i wymagania. Firma JBL od lat góruje w sprzętach audio, a JBL Bar 2.1 zaliczam do sprzętów, z którymi ciężko będzie mi się rozstać. Bardzo dobrze komponował się w moim zaciszu domowym z telewizorem Sony, łącząc wszelkie potrzeby – obraz i dźwięk, oraz wygląd. Sprzęt jest uniwersalnym narzędziem, które polecam wszystkim, którzy oczekują, że sprzęt zadowoli ich jakością dźwięku i wykonaniem, oraz nie pozbawi dużej ilości pieniędzy.

4.7/5 - (28)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *