0

Najbardziej popularna gra F2P – World of Tanks

Najbardziej popularna gra F2P – World of Tanks
0

Czy istnieje na świecie gra, którą kochają zarówno miłośnicy historii, jak i osoby, które do szczęścia potrzebują ogromnej dawki emocji? Jak najbardziej! Taką właśnie grą jest produkcja World of Tanks.

Czołgi, zniszczenie i emocje

Fabuła WoTa, jak sugeruje tytuł, kręci się wokół czołgów. Podczas rozgrywki będziemy toczyć bitwy pancerne w interakcji PvP. Do wykorzystania mamy różne typy wozów bojowych – do naszej dyspozycji twórcy gry oddali ponad 450 różnych czołgów! Znajdziemy wśród nich lekkie, średnie oraz ciężkie wozy bojowe, niszczyciele czołgów oraz artylerie samobieżne. Niektóre spośród dostępnych pojazdów są odtworzonymi czołgami, jakie brały udział w walkach podczas II wojny światowej – są więc tutaj pojazdy radzieckie, francuskie, brytyjskie, polskie, a nawet te, które wyprodukowano w III Rzeszy.  Dostępne są także czołgi z okresu zimnej wojny oraz pojazdy, które zaprojektowali autorzy gry. Kiedy rozpoczynamy grę, otrzymujemy po jednym pojeździe z każdego kraju (III Rzeszy, ZSRR, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Szwecji, Japonii oraz Czechosłowacji). Wraz z naszym rozwojem, będziemy mogli odblokowywać nowe czołgi oraz zdobywać ulepszenia do tych, którymi już możemy posługiwać się w walce. Na naszych pojazdach możemy zamontować chociażby siatkę kamuflażową, która zmniejsza ryzyko bycia zauważonym przez przeciwnika, a nawet nowoczesny system naprowadzający.

Dlaczego tylu ludzi kocha WoTa?

Gra charakteryzuje się posiadaniem realistycznego systemu zniszczeń – nie możemy unicestwić wszystkich obiektów, jakie znajdują się na naszej drodze, ale nie stanowi problemu zniszczenie żywopłotów, słupów telegraficznych, drzew lub nawet niektórych budynków. Bardzo przemyślany jest także system uszkodzeń czołgów – to, jak zachowa się maszyna po “oberwaniu” pociskiem, zależne jest od parametru penetracji wystrzelonego działa, odległości do celu i grubości pancerza. Do wyboru mamy także bardzo wiele trybów gry, takich jak bitwa losowa, wielka bitwa, bitwa klanów, kompania czy bitwa drużynowa. Dzięki obecności w grze pojazdów, które istniały naprawdę i odegrały ważną rolę w historycznych starciach, możemy dowiedzieć się sporo na temat historii. Gra jest także nieustannie udoskonalana i rozwijana – autorzy co jakiś udostępniają graczom nowe mapy i tryby rozgrywki, a raz na jakiś czas pojawiają się pojawiają się także nowe modele czołgów.

WoT znany i nagradzany

Gra World of Tanks nie tylko posiada rzesze oddanych fanów, ale także zdobyła wiele prestiżowych nagród: na przykład European Games Award dla najchętniej wybieranej gry z gatunku MMO czy nagrodę Golden Joystick Award. WoT został też wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za największą liczbę zalogowanych w jednej chwili użytkowników. Od paru lat ukazuje się także magazyn „Świat Czołgów”, który poświęcony jest w całości WoTowi.

Gra World of Tanks, mimo swojej pozornej prostoty, potrafi wciągnąć graczy na długie godziny! Jeżeli zatem masz wolny wieczór, odpal WoT i ciesz się chwilami z tym wyjątkowym tytułem!

Zobacz więcej gier tutaj

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *