Recenzja HAMA Power Pack Supreme 20 HD 20000mAh z 2xUSB-A oraz 1x USB-C 3A

Recenzja HAMA Power Pack Supreme 20 HD 20000mAh z 2xUSB-A oraz 1x USB-C 3A

Recenzja HAMA Power Pack Supreme 20 HD 20000mAh z 2xUSB-A oraz 1x USB-C 3A

0

Kompaktowe rozmiary, niezwykle jakościowo wykonana obudowa oraz potężna pojemność nowego powerbanku marki HAMA, to zdecydowanie jego największe zalety. Choć wakacje zbliżają się ku końcowi, taki podręczny dodatkowy akumulator idealnie sprawdzi się w czasie podróży, dodając nawet 135 godzin pracy dla Twojego smartfona.

HAMA Power Pack 20000mAh to dość ciężki powerbank, co biorąc pod uwagę rozmiary, gdy weźmie się go do ręki, dość zaskakuje. Jednak fizyki się nie oszuka, jeżeli bateria ma być pojemna, a tu ma aż 20 tysięcy mAh, musi swoje ważyć. Dlatego też tanie powerbanki oferujące tysiące amperogodzin pojemności według opisu z pudełka, ale które są bardzo lekkie, owej pojemności nie oferują, a zmagazynowana w nich energia nie pozwala doładować urządzenia choćby w połowie prezentowanego czasu. Inaczej jest w przypadku produktu HAMA, który wyposażony został w niezwykle pojemne ogniwo polimerowe, odporne na doładowania i długotrwałe magazynowanie energii.

Pomimo tak dużej pojemności, powerbank ten jest zgodny z nowymi wytycznymi linii lotniczych, które bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii zabierania urządzeń bateryjnych na pokład samolotu. Jest to wiec idealne urządzenie do zabrania w podróż, pozwalające zabezpieczyć nasze mobilne gadżety przed nieplanowanym rozładowaniem.

Co w zestawie? 

W zestawie znajdziemy krótki przewód microUSB, którym naładujemy akumulator, aby był gotowy do użycia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przewód użyć także do naładowania urządzenia z wtykiem microUSB.

Jeżeli nasz telefon czy inny gadżet jest nowszym urządzeniem wyposażony w złącze USB-C, to nic nie szkodzi. HAMA dołączyła także specjalny adapter z microUSB na USB-C. Wystarczy dopiąć go do dołączonego przewodu i użyć do naładowania gadżetu z portem USB-C.

Trzy porty ładowania 

HAMA Power Pack Supreme 20 HD 20000mAh (74Wh) wyposażony został w dwa porty typu A oraz jeden typu C. Niezależnie od tego, który port użyjemy, z każdego możemy uzyskać 3 ampery prądu, co wystarczy do naładowania niemal każdego urządzenia bateryjnego, w tym potężnego iPada 12.9 cala.

Uniwersalność powerbanku pozwala na użycie go z tabletem oraz telefonem każdego producenta, w tym Apple, Samsung, LG, Huawei, Oppo itd.

Tu, co warto podkreślić, producent zadbał o szereg elementów zabezpieczających, dbających o bezpieczeństwo podłączonej elektroniki. W śród nich można wymienić zabezpieczenie przed zwarciem, przed przepięciem czy przed przegrzaniem.

Obudowa powerbanku ma przyjemną gumowaną powłokę. Wyposażona została w cztery subtelne diody LED, które za pomocą białego światła informują użytkownika o sanie naładowania baterii. Każda dioda reprezentuje 25% naładowanego ogniwa.

Czy warto kupić Hama Power Pack 20000mAh? 

Choć sugerowana cena detaliczna za ten produkt oscyluje w okolicach 180 złotych, to z łatwością znalazłem oferty będące bliżej 100 złotych.

Sami przyznacie, że jak na tak dobrze wykonany, tak pojemny i funkcjonalny powerbanku przez swoje 3 porty do wykorzystania, jest to cena niezwykle atrakcyjna.

W zestawie dostajemy dodatkowo praktyczny adapter microUSB-USBC, który możemy wykorzystać nie tylko podczas połączenia z powerbankiem, a także przewód microUSB. 135 godzin dodatkowej pracy podczas podróży, to jednak najlepsza rekomendacja. Polecam.

Recenzja HAMA Power Pack Supreme 20 HD 20000mAh z 2xUSB-A oraz 1x USB-C 3A

4/5 - (3 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Wysokiej jakości wykonanie i wykończenie
  • Potężny akumulator polimerowy
  • Wielopoziomowe zabezpieczenia przeciw uszkodzeniu
  • A 3 porty USB do wykorzystania do ładowania
  • Możliwość ładowania przez microUSB lub USB-C

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *