Recenzja Fresh 'n Rebel Soul – piękny i świetnie brzmiący głośnik bluetooth

Recenzja Fresh 'n Rebel Soul – piękny i świetnie brzmiący głośnik bluetooth

Recenzja Fresh 'n Rebel Soul – piękny i świetnie brzmiący głośnik bluetooth

0

Fresh 'n Rebel Soul to najnowsze dziecko, które wyszło spod skrzydeł Holenderskiej marki. Jak się zaraz przekonacie, w mojej ocenie Soul to krok milowy w głośnikach od Fresh’a. To głośnik, na który zdecydowanie warto spojrzeć, przy wyborze przenośnego sprzętu grającego.

Jakiś czas temu odbyła się konferencja firmy Fresh 'n Rebel, na której zostały zaprezentowane nowe kolory, które od teraz będą wchodzić w skład kolorów definiujących sprzęty krabowej marki.

Nowe kolorki to bez wątpienia fajna sprawa, ale jak dla mnie najważniejszym aspektem imprezy był nowy głośnik, nazwany dumnie – Fresh 'n Rebel Soul. Czym w takim razie wyróżnia się największy przedstawiciel głośników od producenta Fresh 'n Rebel? Zapraszam do lektury.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?

Z produktami od Fresh 'n Rebel mam przyjemność obcować już od dobrych kilku lat. Firma zawsze stawiała na swój własny styl, oryginalny wizerunek i nastawienie na wyróżniające kolory, w których oferowane są wszystkie produkty marki.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszego przedstawiciela głośników, czyli bohatera naszego dzisiejszego zgromadzenia, jakim jest Soul. Głośnik o wyjątkowym wzornictwie i duszy, który nie może się nie podobać.

Zestaw sprzedażowy, a dokładniej samo pudełko, jest tak samo jak w poprzednich produktach marki, bardzo minimalistyczne i przy tym po prostu eleganckie. Wewnątrz, oprócz naszego bohatera, czyli samego Soul’a, znajdziemy przewód USB-C i przewód AUX, który przyda się do podłączenia głośnika do źródła dźwięku nieposiadającego łączności bluetooth – niby archaizm, ale czasem ratuje sytuacje.

Tak jak i w przypadku innych urządzeń od Fresh’a, tak samo w przypadku Soul’a wszystkie dołączone akcesoria są zachowane w tym samym koloru, co sam głośnik. To zawsze miły akcent, który dopełnia całość.

Wykonanie – Fresh 'n Rebel Soul to kawał solidnego urządzenia

Wspomniałem na wstępie, że Fresh 'n Rebel Soul to krok milowy dla marki. Dlaczego? Otóż to właśnie w tym urządzeniu czuć, że całość jest jeszcze bardziej dopracowana, niż wcześniej. Nie mam na myśli tego, że wcześniej urządzenia miały jakieś wady związane z wykonaniem. Co to, to nie. Jednak w przypadku głośnika Soul czuć, że zastosowane materiały, spasowanie i detale są na jeszcze wyższym poziomie niż wcześniej. Nie powinno nas to dziwić, w końcu jest to reprezentant głośników Fresh’a, który buduje wizerunek marki.

Materiały, które posłużyły do wykonania Soul’a to „gumowane”, matowe tworzywo sztuczne i metaliczne wstawki. Głośnik prezentuje się fenomenalnie ze względu na oryginalny kształt i proporcje. To małe dzieło sztuki, które prezentuje się w rzeczywistości jeszcze lepiej niż na zdjęciach.

Głównym elementem, który pokryty został głośnik to tkanina „sandwich”, która jest miękka w dotyku i prezentuje się po prostu obłędnie. To czym jeszcze się wyróżnia głośnik to mnogość wersji kolorystycznych do wyboru. Tak prezentują się wszystkie opcje kolorystyczne:

  • Silky Sand
  • Storm Grey
  • Dried Green
  • Safari Red
  • Brave Bronze
  • Deep Mauve
  • Dive Blue

Samo urządzenie nie należy do najmniejszych, a jego wymiary przedstawiają się następująco: 170 x 169 x 86 mm. Waga wynosi natomiast 675 g – jest ona adekwatna do podzespołów i materiałów, z których wykonano głośnik.

Na górnej części konstrukcji znalazło się miejsce do ulokowania klawiszy sterujących. Dzięki nim możemy w wygodny sposób sterować odtwarzaną treścią audio. Klawisze są sporej wielkości, co zdecydowanie uprzyjemnia korzystanie z nich. Pośrodku klawisza „play” i „next” ulokowana została dioda led informująca o aktualnym stanie urządzenia.

Na tylnej krawędzi umieszczono klawisz „power” służący do uruchamiania głośnika, a także klawisz bluetooth, który uruchamia tryb parowania. Pomiędzy wspomnianymi wcześniej klawiszami, znajdziemy tam jeszcze skrywane pod gumową klapką złącza usb-c i aux.

 

Wrażenia po kilku tygodniach obcowania z Fresh 'n Rebel są więcej, niż tylko bardzo dobre. To jeden z lepiej wyglądających głośników, a już napewno jeden z najbardziej oryginalnych, jakie widziałem. To sprzęt, który wyróżnia się na tle reszty, a przy tym wkomponowuje się w praktycznie każde tło. Dla osób ceniących sobie oryginalnie i „designersko” wyglądające urządzania, powinna być to jedna z tych propozycji, które powinni wziąć pod uwagę.

Wygląd wyglądem, ale jak Fresh 'n Rebel Soul brzmi?

Wspominałem na wstępie, że nie jest to pierwsze urządzenie od Fresh’a, które miałem okazję testować. Ba, wydaje mi się, że miałem okazję użytkować przez dłuższy okres większość sprzętów wychodzących spod skrzydeł „krabowej” marki. Jeśli mowa o samych głośnikach bluetooth, tak wiele z nich brzmiało po prostu dobrze.

Soul to moim zdaniem pierwszy głośnik do Fresh 'n Rebel, który zdecydowanie wybija się ponad wcześniej narysowaną skalę. Jest to też kwestia samego rozmiary, gdyż (jak się nie mylę) to największy głośnik, który jest w ofercie marki. Zarówno czystość brzmienia, głośność, barwę i przede wszystkim bass są na fenomenalnym poziomie.

Głośnik sprawdza się jako prawdziwie uniwersalne urządzenie przenośne, które rozpieści uszy zarówno fana muzyki klasycznej, jak i wielbiciela klubowych brzmień. W każdym aspekcie Soul sprawdzi się świetnie i to chyba największe wyróżnienie, jaki każdy głośnik (w tym przede wszystkim mobilny) może zdobyć. W końcu wiele głośników o podobnych rozmiarach i w podobnej kwocie, jest nastawione na pewną grupę odbiorców. Wyjątkiem, jest właśnie Soul, który zdobędzie serce każdego fana dobrego grania.

Wyjątkową „przejrzystość” i czystość dźwięku zapewnia dodatkowy głośnik wysokotonowy, który sprawia, że wysokie tony są najprościej mówiąc – czyste. Natomiast zastosowanie dedykowanego przetwornika basowego o sporym rozmiarze sprawia, że zdecydowanie sprzęt wybija się ponad konkurencyjne rozwiązania.

Szkoda tylko, że producent nie chwali się specyfikacją techniczną na temat zastosowanych komponentów, ponieważ o wiele łatwiej przedstawiałoby się takowy sprzęt w formie pisemnej. W takim wypadku, mamy do dyspozycji jedynie wrażenia „słuchowe”, a te są jak wspominałem – rewelacyjne, natomiast trudno je opisać słowami.

Podsumowanie – na ten sprzęt zdecydowanie warto zwrócić uwagę

Fresh 'n Rebel Soul to głośnik wyjątkowo udany. Ciężko znaleźć kwestie, do których można się przyczepić. W przypadku tego urządzenia ogromnym plusem jest fakt, że producent projektując ten sprzęt nie skupił się tylko na samym wyjątkowym designie, ale również na dźwięku, który bardzo pozytywnie zaskakuje. Fresh ‘n Rebel Soul będzie dostępny do kupienia w najlepszych polskich sklepach z elektroniką w połowie grudnia 2021 roku. Cena wynosi ok. 599 PLN – uważam, że jest to cena adekwatna do oferowanej jakości.

Recenzja Fresh 'n Rebel Soul – piękny i świetnie brzmiący głośnik bluetooth

4.2/5 - (8 votes)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *