Recenzja etui dla iPhone XS Nordic Elements Gefion – niepowtarzalne, ekskluzywne i.. naturalne.
Recenzja etui dla iPhone XS Nordic Elements Gefion – niepowtarzalne, ekskluzywne i.. naturalne.

Recenzja etui dla iPhone XS Nordic Elements Gefion – niepowtarzalne, ekskluzywne i.. naturalne.

0

W świecie akcesoriów, gdzie króluje wszędobylski tani plastik co jakiś czas pojawiają się perełki, takie jak etui marki Nordic Elements. Ten szwedzki producent w swoich produktach postawił na naturalne materiały i niezwykle precyzyjne ręczne wykonanie. Panie i Panowie poznajcie Nordic elements Original Gefion z prawdziwym drewnem klonowym.

Po założeniu nowego etui na telefon będzie albo dobry, gdyż ładne etui potrafi uwydatnić piękno nowoczesnego smartfona, albo zły zupełnie zmieniając jego bryłę, zwiększając gabaryty i niszcząc designerski kunszt jego producenta.

Etui Nordic Elements Gefion odzwierciedla skandynawskie podejście do wzornictwa – bardzo minimalistycznego, pełnego nordyckiej estetyki i o ponadczasowej stylistyce.

Jasne drewno klonowe zostało tu połączone z jasnoszarą obudową wykonaną z tworzywa TPU, będącego bardzo lekkim, ale przy tym niezwykle odpornym na odkształcenia i pęknięcia.

Dzięki temu materiał ten idealnie nadaje się do budowania z niego rzeczy, które bardzo często poddawane są siłom, naciskom i różnego rodzaju uszkodzeniom.

TPU z powodzeniem używa się w produkcji oprawek drogich okularów, wysokiej jakości walizek dla podróżnych czy właśnie w wysokiej klasy etui zabezpieczających kieszonkową elektronikę.

Etui, które otrzymałem do testów przeznaczone jest dla iPhone’a XS, ale z powodzeniem pasuje do jego poprzednika – iPhone X. Minimalizm w jego wykonaniu widać tu w każdym calu.

Nawet „opakowanie” nie jest tu tradycyjnym pudełkiem czy plastikową wydmuszką. Opakowaniem jest samo etui, które trzyma się na odpowiednio dopasowanej wkładce.

Dzięki temu bez problemu widząc takie etui na wystawie możemy je dotknąć, sprawdzić, a nawet bez problemu przymierzyć na naszym smartfonie.

Precyzję i jakość wykonania pokazują nam takie smaczki jak idealnie wykończenie gładkich krawędzi czy wyściółka z mikrofibry wewnątrz etui, której choć przecież po umieszczeniu w nim telefonu nikt jej nie widzi i nigdy pewnie u nas nie zobaczy, to poświecono jej wklejeniu, wyrównaniu, a nawet przygotowaniu ogromną uwagę.

Wyściółka nie tylko ma praktyczne uzasadnienie w postaci zabezpieczenia tylnego panelu przed ewentualnymi zabrudzeniami, które mogą wpłynąć na porysowanie szklanych pleców telefonu. Jest także idealnym elementem do zaprezentowania… anegdot z historii Danii oraz sposobu w jaki stworzono ten produkt.

To bardzo inspirujące jak wiele uwagi poświecono na tak wydawałoby się nieistotny element etui na smartfon.

Drewno użyte do wykonania panelu na plecach etui pochodzi z wyselekcjonowanych gatunków. W wypadku tego egzemplarza użyto białego drewna klonu.

W ofercie znajdziemy jednak różne rodzaje drewna i innych materiałów, które wchodzą w skład trzech wyjątkowych serii, których nazwy pochodzą od imion bogiń z nordyckiej mitologii. Jeżeli kogoś jarają takie tematy, zapewne będzie wniebowzięty 😉

Tu nie powinno być dla Was żadną tajemnicą, że etui, które wykonano z drewna jest niezwykle ekskluzywne z powodu swojej niepowtarzalności. W końcu każdy kawałek drewna różni się od siebie kolorem, odcieniem, słojami… Dzięki temu nikt nie będzie miał dokładnie takiego samego etui jakie tym sam sobie wybierzesz.

Poza podejściem czysto designerskim, Nordic Elements to marka twardo stąpająca po ziemi, która potrafi wsłuchać się w potrzeby użytkowników.

Dlatego też etui nie tylko pozwala na ładowanie telefonu na płytkach indukcyjnych, ale ponadto zostało wyposażone w magnesy, które pozwalają korzystać z magnetycznych uchwytów samochodowych i biurkowych. Uchwyty znajdziemy w ofercie producenta.

Etui w moim odczuciu jest małym dziełem sztuki, przy którym wspólnie pracował artysta człowiek i artystka natura. Wystarczy chwilę popatrzeć na ten produkt by dostrzec jak mocno skupiono się na niebywale doskonałym dopracowaniu najmniejszych szczegółów w jego wykonaniu.

Takie etui po prostu chce się mieć. Co ciekawe, by stać się jego posiadaczem wcale nie trzeba dużo wydać. W sklepie b2btrade.eu, który dostarczył nam ten model etui do recenzji można je nabyć za zaledwie 89 złotych. Kupujcie, póki jeszcze są!

Recenzja etui dla iPhone XS Nordic Elements Gefion – niepowtarzalne, ekskluzywne i.. naturalne.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *