Recenzja Divoom TimeBox – radziobudzik Bluetooth
Recenzja Divoom TimeBox – radziobudzik Bluetooth

Recenzja Divoom TimeBox – radziobudzik Bluetooth

0

Są takie produkty, które wyciągam z pudełka i ich pierwotna funkcja przestaje mieć dla mnie większe znaczenie, gdyż oferują coś, co skupią swoją uwagę tak silnie, że cała reszta schodzi na drugi plan. Tak jest z głośnikiem Divoom TimeBox, w którym producent zamiast tradycyjnej siatki zastosował maskownicę z kolorowych diod LED, pozwalających wyświetlać obrazki czy godzinę. A to dopiero początek możliwości. 

Divoom to marką, której przyznaję nie znałem wcześniej. Żałuję bardzo, bo jeżeli w swoim portfolio mają więcej tak ciekawych produktów jak TimeBox to czuję, że będziecie mogli o niej przeczytać spod mojego pióra jeszcze wiele razy. Produkt, który otrzymałem do testów to Divoom TimeBox. Jest to połączenie głośnika bluetooth z radio budzikiem. Posiada wbudowaną baterię, więc jeżeli mamy ochotę możemy go zabrać ze sobą na wakacje i używać bez konieczności poszukiwania gniazdka w ścianie. Jego przeznaczeniem jest jednak szafka nocna, bo to właśnie funkcje radio budzika są jego największą zaletą.

Pierwsze wrażenie

Wyjmując go z opakowania nie spodziewałem się, że o to stoi przede mną najinteligentniejszy budzik na świecie. W zasadzie urządzenie wygląda jak wiele głośników Bluetooth, które miałem okazje recenzować. Prosta geometryczna forma, dość zachowawcze wzornictwo, sporo jak na te gabaryty przycisków funkcyjnych i… nietypowa maskownica na frontowym panelu.

Oczywiście nie będę udawał, że nie wiedziałem, iż maskownica to tak naprawdę panel diod LED RGB, bo mniej więcej wiedziałem co polski dystrybutor dostarczy mi do testów, a funkcjonalność panelu zdradza nam także same opakowanie. Nie sądziłem jednak, że w tak tanim urządzeniu, które może być nasze za kwotę poniżej 250 złotych, można zaoferować tak wiele. Świecący panel to jedno, ale możliwości jakie daje wraz z dedykowaną mu aplikację to coś genialnego!

Do zarządzania głośnikiem stworzono dedykowaną aplikację Divoom TimeBox. Urządzenie widziane jest przez nasz smartfon jako dwa niezależne sprzęty – jedno jako audi drugie jako Light. W związku tym z tym, możemy np. odtwarzać sobie muzykę na głośniku ze smartfonu, ale np. już zarządzać funkcjami wyświetlanymi na ekranie za pomocą innego telefonu czy tabletu.

Zegarek i budzik w Divoom TimeBox

Koronną funkcją głośnika Divoom jest zegar oraz budzik. Cyfrowa godzina wyświetlana jest wprost na ekranie w postaci cyfrowej. Użytkownik ma możliwość dopasowania nie tylko koloru wyświetlanej godziny, ale także intensywności świecenia diod LED.

Ponadto mając uruchomiony zegar, na wyświetlaczu głośnika co jakiś czas wyświetlana jest pogoda w formie animacji przedstawiającej to, co dzieje się za oknem, jak również temperaturę za oknem pobraną z sieci oraz temperaturę w pomieszczeniu, która sprawdzana jest za pomocą wbudowanego czujnika. Świetny pomysł!

Oczywiście w zegarku, tym bardziej tak inteligentnym nie mogło zabraknąć funkcji budzenia. Mamy możliwość zdefiniowania wielu alarmów, każdy może być powtarzany w wybrane dni tygodnia.

Zegarek może nas budzić wybranym utworem muzycznym, wybraną radiostacją, ale również dostępnymi dźwiękami oceanu, miasta, lasu i wielu innych dźwięków. Wybór jest bardzo duży. Co ważne i nie wiem, jak mogłem wcześniej żyć z budzikiem bez tej funkcji, jest możliwość zdefiniowania w wybranym alarmie natężenia głosu alarmu. Jeżeli na przykład wstajemy wcześnie rano, warto uruchomić niezbyt głośny alarm, aby nie obudzić innych oraz na wszelki wypadek drugi głośniejszy, gdyby jednak ten słabszy nas nie postawił na nogi. W budziku Divoom oczywiście jest to możliwe.

 

Nie tylko budzi, ale też usypia 

Budzik, który usypia? W pierwszej chwili można pomyśleć, że to jakiś kiepski żart, albo kiepski budzik. Nic bardziej mylnego. Głośnik Divoom TimeBox obudzi nawet umarłego, tego jestem pewien. Jednak poza budzeniem urządzenie ma również inną bardzo ciekawą funkcję związaną ze snem. Chodzi o Sleep Time.

Idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze snem, mają dzieci, które mają problem ze snem lub osób, które przed snem lubią sobie posłuchać radia, muzyki czy po prostu chcą się zrelaksować.

Usypiacz proponowany przez Divoom pozwala odtworzyć sobie ulubioną muzykę z pamięci, radia FM lub wybrać jedną z dostępnych kołysanek czy utworów relaksacyjnych. Użytkownik ma możliwość wybrania funkcji ciepłego światła o różnym natężeniu – to coś dla osób, które nie potrafią zasnąć w ciemności. Dodatkowo możliwe jest ustawienie timer ‘a, czyli czasu po jakim głośnik sam się wyłączy.

Jeżeli więc wasze dziecko ma problem z zaśnięciem po ciemku, wystarczy, że uruchomicie mu tryb usypiania z jakimś utworem relaksacyjnym czy kołysanką i uruchomicie ciepłe światło i niewielkim natężeniu, które pozwoli mu nie tylko poczuć się bezpiecznie, bo nie będzie ciemno, ale także nie rozbudzi go. Łatwe zaśnięcie zapewnią wbudowane utwory, a Wy nie będziecie musieli wstawać i iść do jego sypialni wyłączać nocnej lampki i odtwarzania dźwięku, bo Divoom sam się wyłączy.

Malowanie na ekranie 

Rozdzielczość ekranu Divoom jest niewielka. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby palcem po ekranie smartfonu na rysować coś, co wyświetli się w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu głośnika.

Można wybierać różne kolory, rysować co się chce, a nawet tworzyć ruchome animacje. Świetna zabawka dla najmłodszych.

Słuchanie muzyki 

Aplikacja Divoom pozwala na przeglądanie naszych list muzycznych w iTunes. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtwarzać muzykę z naszych serwisów streamingujących jak Spotify, Tidal czy Deezer. Divoom TimeBox jest widziany przez nasz smartfon jak każdy inny głośnik Bluetooth.

 

Poza utworami z pamięci telefonu czy aplikacji na nim zainstalowanych, Divoom TimeBox wbudowany jest w odbiornik radia FM. Możemy słuchać ulubionych stacji radiowych. Można ręcznie wybrać częstotliwość ulubionej radiostacji. Można również sobie zapisać tę radiostację by następnie łatwiej ją później uruchomić, mając ustawioną inną częstotliwość. Jedyny zarzut pod adresem odbiornika to brak skanera, który pozwoliłby ławo wyszukać wszystkie radiostacje w eterze i łatwo je sobie zapisać.

Producent zmusił nas albo do ręcznego cykania częstotliwości i szukania, albo do wyszukania częstotliwości w sieci i wpisania ich sobie w listę. Mam też zastrzeżenie co do zbierania sygnału. Nie zawsze odbiór jest czysty, czasem pojawiają się szumy. Wszystko oczywiście zależy od tego na jakim terenie mieszkacie i jak silny sygnał radia FM do Was dociera.

Notatki głosowe

Głośnik Divoom TimeBox pozwala na zapisywanie głosowych notatek przez domowników. Można nadać użytkownika każdemu z naszej rodziny. Każdy w aplikacji będzie mógł zostawić wiadomość dla innych w stylu kup mleko, wyprowadź psa itd.

O pozostawionej przez kogoś wiadomości dowiemy się dzięki ikonie wyświetlanej na ekranie. Jeżeli wracając do domu zobaczymy tę ikonę wystarczy wcisnąć przycisk na głośniku, a wiadomość głosowa zostanie odtworzona.

By nagrać wiadomość głosową nie trzeba jednak uruchamiać aplikacji. Wystarczy przytrzymać dłużej przycisk SNOOZ na obudowie i po zapaleniu się animacji przedstawiającej twarz, zacząć mówić. Głośnik zarejestruje naszą głosową informację i wyświetli ikonę informującą o pozostawionej wiadomości. Krótkie naciśniecie przycisku SNOOZ uruchomi jej odtwarzanie. Kiedyś pisało się kartki i naklejało na lodówkę. Dziś do zostawienia wiadomości wystarczy Divoom TimeBox.

Planer

Planer pozwala zaplanować sobie dzień, zaplanować karmienie dziecka, przyjmowanie leków lub cokolwiek innego o czym chcemy, aby głośnik Divoom TimeBox nam przypominał. Przypomnienia będą wyświetlane w formie ikon na wyświetlaczu głośnika o zdefiniowanych godzinach. Doskonała sprawa dla osób starszych czy wymagających podawania leków o stałych porach. Dzięki tej funkcji Divoom TimeBox może być idealnym prezentem dla naszych dziadków czy rodziców, którzy z racji wieku muszę swoje pigułki przyjmować regularnie.

Użytek z tej funkcji zrobią również młode, zajęte mamy czy.. kulturyście. Generalnie wszyscy Ci, którzy potrzebują pomocy przy regularnym jedzeniu, braniu medykamentów itp.

Narzędzia

Narzędzia to jedną z tych z funkcji, które w zasadzie w budziku i głośniku potrzebne nie są, ale to, że akurat w Divoom TimeBox się pojawiły tylko zwiększa jego wartość funkcjonalną. Jakie narzędzie przygotował nam producent? Po pierwsze stoper. Możemy za pomocą tego urządzenia odmierzać czas. Wystarczy uruchomić funkcję z poziomu telefonu. Drugim narzędziem jest licznik punktów w grach. Jeżeli gracie w karty, warcaby czy cokolwiek innego, Ty i Twój przeciwnik możecie zliczać sobie punkty. Oczywiście do uruchomienia i zarządzania licznikiem punktów potrzebna jest włączona aplikacja TimeBox. To w aplikacji dodajemy punkty, które następnie wyświetlane są na ekranie głośnika.

Trzecią funkcją z narzędzi jest przypominacz o imieninach, urodzinach czy rocznicach. Oczywiście wszystkie interesujące nas rocznice wprowadzamy z poziomu aplikacji. W dniu, w którym to akurat będzie wypadać rocznica głośnik na m o tym przypomni.

 

Powiadomienia

Używając tego głośnika bardziej osobiście możemy ustawić powiadomienia, jakie urządzenie będzie nam wyświetlać w przypadku, gdu pojawi się nam nowy wpis na facebboku, snapchacie, twiterze czy wielu innych serwisach.

Ponadto odpowiednią grafiką wyświetlono na ekranie możemy być powiadomieni o nieodebranym lub przychodzącym połączeniu, także tych w ramach VOIP na Skypie czy WhatsAppie.

Coś dla zabicia czasu

Jeżeli tego Wam mało, to na koniec zostawiłem sobie informację o wbudowanych grach. Pamiętacie takie małe chińskie gierki, które chciały być jak GameBoy, ale oferowały ekrany rodem z kalkulatora? Była w nich taka gierka, gdzie można było ścigać się formułą 1.

W tym zegarku znajdziecie właśnie tę grę. Co więcej, sterowanie odbywa się za pomocą przycisków na obudowie zegarka, a nie w aplikacji telefonu. Więc jeżeli to Waszym dzieciom trzeba znaleźć na chwilę zajęcie, można dać im do rąk zegarek. Frajda z gry gwarantowana!

 

Divoom to przecież także fajny mobilny głośnik! 

Mimo niewielkich rozmiarów głośnik Divoom TimeBox potrafi bardzo przyjemnie wypełnić dźwiękiem niewielkich rozmiarów pomieszczenie. To z tego powodu urządzenie te idealnie nadaje się do sypialni, w której może działać nie tylko jak innowacyjny budzik, ale także jako mały grajek do poduszki czy pobudki. Ponadto dzięki wbudowanej baterii głośnik możemy zabrać wszędzie ze sobą, na piknik w plenerze, działkę czy gdzie tlyko chcemy. Tam również przygra nam ulubione utwory.

Divoom ma dość nietypowy kierunek dźwięku, jak na głośnik. Gra z tyłu. O ile co do donośności dźwięku przy tych gabarytów nie ma się do czego przyczepić, to oczywiście nie możemy wymagać od niego potężnych mruczących zejść. Bas jest słyszalny, jednak jest to dźwięk dość płaski, jedynie o lekkim zabarwieniu dolnymi partiami. Zupełnie mi to nie przeszkadzało podczas brzdękania ulubionej radiostacji czy słuchania utworów ze Spotify na balkonie.

Podsumowując o Divoom TimeBox

Nie mam budzika w domu. Do tej pory do budzenia używałem telefonu. Odkąd mam Divoom TimeBox, nie używam budzika w komórce, a za budzenie odpowiedzialny jest ten gadżet. W tej roli spełnia się świetnie. Pozwala zdefiniować wiele alarmów o różnych porach i dniach z różnymi poziomami głośności. Intensywnością świecącego panelu LED można sterować. Jednak w mojej ocenie stopniowanie jasności w tych najmniej intensywnych jasnościach powinno być bardziej dokładne.

Niestety nawet jeżeli ustawimy sobie ciemny niebieski kolor godziny i wybierzemy intensywność najmniejszą tuż przed całkowitym wygaszeniem, to jeżeli mamy ciemną sypialnie, to nawet tak niska intensywność rozświetli nam tak mocno pomieszczenie, że możemy mieć problem z zaśnięciem. Ja miałem. Całe szczęście wystarczy puknąć palcem w ekran by ten się wygasił, a w razie potrzeby, aby w nocy szybko sprawdzić która godzina, ponownie puknąć w Divoom. Zegarek w tym głośniku, to dla mnie jego największa zaleta. Cała reszta to tylko dodatki, które wyłącznie podnoszą jego wartość funkcjonalną. Biorąc pod uwagę cenę i funkcje urządzenia mogę tylko zachęcić do zakupu, bo naprawdę warto!

Głośnik do testów dostarczył sklep mp3sstore.pl

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

 • Niesamowicie funkcjonalny
 • Bardzo atrakcyjny cenowo
 • Świetny gadżet!
 • Doskonały jako budzik i zasypiacz
 • Gra przyzwoicie jak na swoje gabaryty
 • Wbudowana bateria
 • Mnóstwo funkcji dodatkowych

Wady

 • Niedopracowany skaner radia FM
 • Dość słabo zbierająca antena FM
Oceny
 • Jakość/Cena
 • Przydatność
 • Funkcjonalność
 • Aplikacja
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *