Recenzja Crong MAGSPOT Pivot Stand – indukcyjna ładowarka MagSafe, którą naładujesz iPhone’a, Watcha i AirPods’y na raz
Recenzja Crong MAGSPOT Pivot Stand – indukcyjna ładowarka MagSafe, którą naładujesz iPhone’a, Watcha i AirPods’y na raz

Recenzja Crong MAGSPOT Pivot Stand – indukcyjna ładowarka MagSafe, którą naładujesz iPhone’a, Watcha i AirPods’y na raz

0

Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest… sztos. Tak to przynajmniej wygląda w przypadku ładowarki indukcyjnej marki Crong zgodnej z MagSafe, która można w tym samym czasie naładować wszystkie niezbędne nam iGadżety – telefon iPhone, zegarek Apple Watch i słuchawki AirPods.

ładowarka magsafe

Ładowarka jest kompatybilna ze wszystkimi iPhone’ami wyposażonymi w MagSafe.

 

W praktyce oznacza to, że jeżeli masz iPhone’a 12 lub nowszego, możesz z powodzeniem skorzystać z tej ładowarki, a ona zaoferuje Ci szybkie ładowanie MagSafe dla telefonu oraz dodatkowo naładuje Apple Watcha za sprawa dodatkowej ładowarki dla zegarka, którą w razie czego zawsze można schować oraz słuchawki AirPods z etui wyposażonym w indukcyjne ładowanie.

naładuj telefon słiuchawki i zegarek jednym zasilaczem

Co w zestawie?

W zestawie znajdziemy ładowarkę oraz przewód USB typu C, który musimy podłączyć do zasilacza. To ważna sprawa – jeżeli chcecie skorzystać z szybkiego ładowania MagSafe, a nie czekać godzinami na naładowanie urządzeń, musicie dodatkowo zaopatrzyć się w zasilacza o mocy nie mniejszej niż 20W.

w zestawie

Biorąc pod uwagę niewielką cenę ładowarki CRONG MAGSPOT PIVOT STAND na poziomie 189 złotych, konieczność dokupienia zasilacza nie powinna być problemem.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej z szarym pierścieniem MagSafe oraz czarnym. Dzięki uprzejmości sklepu Jablecznik.pl otrzymaliśmy do testów wersję białą. Chociaż Czarek testował ostatnio także bardzo podobny, ale mniej funkcjonalny model, ograniczający swoje możliwości ładowania wyłączenie do telefonu Crong Magspot Stand.

Do frontu ładowarki magnetycznie montujemy telefon. Natomiast za frontem znajduje się schowana, rozkładana tacka dla ładowania zegarków Apple.

Jeżeli posiadamy taki zegarek, możemy go ładować po rozłożeniu tacki, a jeżeli wolimy ładować go kablem z zestawu to w każdej chwili tackę można schować.

Dodatkowo w podstawce znajduje się ładowarka dla słuchawek Apple AirPods.

Wystarczy, że macie model z etui z wbudowaną funkcją ładowania indukcyjnego, aby móc naładować słuchawki bez wpinania kabla w tym samym czasie, gdy ładujecie telefon czy zegarek.

MagSafe wspiera funkcję Trybu czuwania w iPhone 14 Pro/15 Pro 

Ta ładowarka pozwala na skorzystanie z nowej funkcji iOS 17, która dostępna jest dla właścicieli telefonów z ekranami niegasnącymi Always-On. Można dzięki temu podczas ładowania korzystać z eleganckiego zegara z kalendarzem, zamienić telefon na czas ładowania w fajna fotoramkę lub przeglądać powiadomienia.

Wygląd to super i fajnie, że ta ładowarka to oferuje.

Ładowarka jest świetna, ale nie dla właścicieli Apple Watch Ultra z bransoletą

 O ile tą ładowarkę mogę polecić każdemu, kto posiada iPhone’a z MagSafe czy słuchawki AirPods z ładowaniem indukcyjnym, to już w przypadku zegarków, warto się nią zainteresować tylko w przypadku posiadania zwykłego Apple Watcha i to najlepiej bez bransolety.

Dlaczego? Niestety, ale magnes w tacce ładowarki zegarka jest zbyt słaby, aby móc udźwignąć ciężki zegarek Apple Watch Ultra z bransoletą. Takie zegarek Apple Watch Ultra z bransoletą założony na ładowarkę przewraca ją.

 

Sytuacji nie poprawia dociążenie ładowarki telefonem. Bo o ile rozwiązuje to problem przewracania, bo telefon solidnie dociąża konstrukcję, to niestety zastosowany w tacce magnes jest zbyt słaby, aby utrzymać w polu ładowania ciężki zegarek.

Problemu nie ma w przypadku zwykłego zegarka Apple Watch, który jest lżejszy. Jednak jeżeli nawet macie lekki zegarek Watch, ale wasza bransoleta jest dość ciężka, problem również może wystąpić.

Jeżeli jednak masie zwykły pasek i podstawowy model Watcha bez nazwy Ultra, z ładowarki skorzystacie bez problemu.

Podsumowując 

Stosunkowo tania, bardzo funkcjonalna ładowarka, która jest w stanie szybko zasilić telefon, a dodatkowo za pomocą tego samego urządzenia zadbać o stan naładowania baterii zegarka i słuchawek. Uwielbiam takie produkty.

Jedyne co bym mu zarzucił, to braku dociążenia podstawy, dzięki czemu całą konstrukcją byłaby stabilniejsza. Również magnes tacki na zegarek mógłby być silniejszy, co pozwoliłoby naładować zegarek dociążony bransoletą. Poza tym jak za 189 złotych, to fajny sprzęt.

Ładowarkę dostarczył sklep Jablecznik.pl

4.5/5 - (2)
ZaletyWady

Zalety

  • Ładuje 3 urządzenia na raz
  • Atrakcyjna cena
  • Wspiera MagSafe
  • Wspiera tryb czuwania iOS17

Wady

  • Dość lekka
  • Zegarek Apple Watch Ultra z bransoletą odpina się od magnesu zasilacza
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *