Recenzja bransolety Tech-Protect Steelband Apple Watch – elegancka bransoleta dla zegarka Apple o precyzyjnym wykonaniu

Recenzja bransolety Tech-Protect Steelband Apple Watch – elegancka bransoleta dla zegarka Apple o precyzyjnym wykonaniu

Recenzja bransolety Tech-Protect Steelband Apple Watch – elegancka bransoleta dla zegarka Apple o precyzyjnym wykonaniu

0

Dawno nie zaglądałem w cennik Apple, aby sprawdzić czy ich bransoleta może nieco staniała z tych 500 euro, które kosztowała do tej pory. Podejrzewam, że pewnie cena trzyma się mocno. Tech-Protect Steelband Apple Watch pozwala cieszyć się bransoletą w cenie 10 krotnie niższej, przy zachowaniu niesamowitej jakości i precyzji.

Bransoleta dla Apple Watch w kolorze gwieździstej czerni.
Bransoleta dla Apple Watch w kolorze gwieździstej czerni.

Model tej bransolety, podobnie jak oryginalna panelowa bransoleta Apple, współpracuje z każdą generacją Apple Watcha. Możecie więc się nią cieszyć w starym Watchu pierwszej generacji, jak i w najnowszym modelu Series 5.

Panelowa bransoleta Tech-Protect dla Apple Watch

Bransoleta przychodzi do nas w bardzo prostym opakowaniu z zabezpieczeniem strunowym. Nic szczególnego. Wewnątrz znajduje się wyłącznie bransoleta.

bransoleta watch apple

Swoją zamówiłem w Flavour-Design.pl za 279 złotych, ale widzę, że tuż przed świętami można ją kupić w nowej, lepszej cenie wynoszącej 239 złotych. Pytanie czy produkt jest warty tej ceny?

Wierne odzwierciedlenie bransolety Apple 

Jednak sprawdziłem. Za bransoletę panelową Apple w kolorze gwieździstej czerni dla modeli 42/44mm należy zapłacić 2198 zł. Apple chwali się, że bransoleta została wykonana z ponad 100 części.

Użyty do jej budowy materiał, to stop stali nierdzewnej 316L, czyli ten sam, który użyto do wykonania koperty stalowej wersji Apple Watcha.

W przypadku produktu marki Tech-Protect mamy do czynienia z produktem bliźniaczym, również wykonanym ze stopu stali nierdzewnej (niestety rodzaj stopu nie został podany).

Jej kolor to również nie czerń, a jej gwieździsty odcień. Przyznam szczerze, że to właśnie koloru bałem się najbardziej, ponieważ sklep opisał ją jako BLACK. Nie chciałem, aby odcięcie pomiędzy moją aluminiową kopertą Apple Watcha 4 było zbyt bardzo zauważalne. Całe szczęście nie jest.

Oczywiście bransoleta idealnie komponowałaby się z zegarkiem z kopertą stalową w kolorze gwieździstej czerni. Jednak z aluminiową również wygląda bardzo dobrze.

Na dodatek, podobnie jak produkt Apple, ta od Tech-Protect również posiada płaskie zapięcie motylkowe, nie wyróżniające się na tle całej bransolety. W zasadzie trudno ją odróżnić od produktu Apple.

Rozmiar, to nie problem

Jeżeli tak jak ja, kupując zegarek z bransoletą musicie zawsze ją skracać, bo mimo zmniejszenia jej na teleskopach, zawsze i tak jest za duża, to w przypadku tej od Tech-Protect nie musicie się martwić. Nie tylko można ją skrócić, to na dodatek zrobicie to sami, bez pomocy zegarmistrza czy użycia narzędzi.

Bransoleta posiada taki sam system odpinanych paneli, jak bransoleta Apple. Każdy z tych paneli ma taki przycisk, coś na zasadzie tego do zwalniania paska z koperty Watcha. Dzięki temu przyciskowi możemy wygodniej odpinać poszczególne panele i skracać bransoletę. Świetne rozwiązanie.

Precyzja to drugie imię tej bransolety

Miałem już okazję testować i używać innych zamienników bransolet do Apple Watcha, szczególnie zaraz po premierze pierwszej generacji.

Jedne były lepsze, inne gorsze. Żadna jednak nie była tak precyzyjnie wykonana, jak ta.

Nawet te marki HOCO, uważane dotychczas za najlepiej odwzorowane kopie bransolet Apple, nie były tak idealnie dopasowane do zegarka Apple.

Wystarczy zobaczyć z jaką delikatnością i dokładnością mocujemy tę bransoletę na kopercie czy ją odpinamy.

Wszystko działa tak dobrze, że aż trudno uwierzyć w tak niską cenę tego produktu.

Podsumowanie

Jeżeli macie Watcha i gumowe paski Wam nie zawsze pasują do ubioru lub okazji, taka bransoleta będzie strzałem w dziesiątkę. Trudno się w niej do czegoś przyczepić. Choć nie będę ukrywał, że do niej lubią czasem przyczepić się włoski i trochę za nie pociągnąć.

Może w pierwszej chwili można by oczekiwać większej masy, jednak po chwili noszenia zegarka z nią na ręce wrażenie niedoważenia bardzo szybko znika.

Jeżeli zależy Wam na dobrze wyglądającej oraz precyzyjnie wykonanej i dopasowanej bransolecie do Watcha i nie chcecie wydawać grubo ponad 2 tysięcy złotych, to możecie kupować śmiało.

Produkt do recenzji dostarczył sklep Flavour-Design.pl Bransoletę dla Apple Watch od Tech-Protect mozecie obecnie kupić za 239 złotych.

AppleMobile.pl POLECA ten produkt

 

Recenzja bransolety Tech-Protect Steelband Apple Watch – elegancka bransoleta dla zegarka Apple o precyzyjnym wykonaniu

Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Bardzo dobre odwzorowanie oryginalnej bransolety panelowej Apple
  • Łatwa możliwość skrócenia
  • Precyzyjnie wykonana i dopasowana
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.