Home Newsy Prototyp Apple WALT z 1993 roku do zdobycia na eBayu!
Prototyp Apple WALT z 1993 roku do zdobycia na eBayu!
0

Prototyp Apple WALT z 1993 roku do zdobycia na eBayu!

0

WALTW 1993 roku, Apple zaprezentowało podczas imprezy MacWorld w Bostonie bardzo ciekawe urządzenie, a mianowicie WALT (akronim od Wizzy Active Lifestyle Telephone), który był prototypem zwyczajnego stacjonarnego telefonu, uzupełnionego jednak o kilka oryginalnych funkcji. Urządzenie posiadało nawet ekran dotykowy i dołączony rysik do interakcji z nim. Teraz, po tylu latach, WALT pojawił się na eBay?u i trafi w ręce szczęśliwca, który go wylicytuje.

WALT wykorzystuje zmodyfikowany System 6 z Hypercard GUI dostosowany do takich funkcji jak faksowanie, realizacja usług bankowych, czy też wyświetlanie listy kontaktów. Gadżet oferował także możliwość wybrania różnych dzwonków przychodzącego połączenia oraz posiadał panel rozpoznający ludzkie pismo. Musimy pamiętać, że produkt ten nigdy nie trafił na półki sklepowe, jednak doszedł bardzo daleko w procesie kolejnych testów. Na eBayu możemy przeczytać także, że urządzenie posiada wyjścia SCSI oraz VGA. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem Apple WALT na aukcji, to musisz wiedzieć, że z powodu niemożności nawiązania połączenia i tak nie będziesz mógł z niego skorzystać.

Cena osiągnęła już dosyć wysoki pułap, i prototyp przygotowany przez firmę spod znaku nadgryzionego jabłka kosztuje już prawie 10000$! Co tam jednak iPady i iPhone?y, nic przecież nie przebije rertro-wersji urządzenia od Apple. 🙂

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *