Premiera okularów AR/VR coraz bliżej, a członkom zespołu projektowego nie jest to na rękę
0

Premiera okularów AR/VR coraz bliżej, a członkom zespołu projektowego nie jest to na rękę

0

Apple najprawdopodobniej zamierza wypuścić urządzenie AR/VR już w tym roku na WWDC w czerwcu. Ta decyzja spowodowała pewne niezgodności w firmie oraz niepokój wśród zespołu projektowego.

Zespół operacyjny kierowany przez Jeffa Williamsa chciał jak najszybciej wypuścić okulary AR/VR na rynek. Nawet jeśli okazałyby się one drogie, niepraktyczne i po prostu nie w pełni udoskonalone. Członkowie zespołu projektowego nie zgadzali się z tym pomysłem.

Zespół operacyjny Apple chciał zaprezentować wczesną wersję produktu w postaci gogli narciarskich VR. Umożliwiłyby one użytkownikom oglądanie filmów 3D, wykonywanie interaktywnych treningów lub wykonywanie połączeń FaceTime z wirtualnymi awatarami.

‌Tim Cook‌ zanim został dyrektorem generalnym, podobno stanął po stronie Jeffa Williamsa, odrzucając sprzeciw projektantów Apple. Nalegał na wcześniejsze wprowadzenie na rynek bardziej ograniczonego produktu. W strukturze Apple sprzed dziesięciu lat prawie wszystkie decyzje podejmowali Steve Jobs i zespół projektowy. Zmieniło się to jednak pod rządami Cooka. Zespoły operacyjne zyskały większą władzę i uznanie na szczeblach kierowniczych.

Nawet jeśli zestaw słuchawkowy pierwszej generacji nie odniesie wielkiego sukcesu według normalnych standardów Apple, firma ma nadzieję, że zostanie dobrze przyjęty. Mówi się, że tańszy zestaw słuchawkowy drugiej generacji jest już w fazie rozwoju.

źródło: 9to5mac.com

5/5 - (1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *