Okulary AR/VR od Apple możliwe, że będą posiadać skaner tęczówki w celu uwierzytelniania i płatności
0

Okulary AR/VR od Apple możliwe, że będą posiadać skaner tęczówki w celu uwierzytelniania i płatności

0

Nowe urządzenie od Apple możliwe, że będzie wyposażone w skanowanie tęczówki. Funkcja ta ma na celu uwierzytelnienie płatności i zalogowanie się na konto.

Dwie osoby, które najwyraźniej pomogły opracować okulary AR/VR od Apple, powiedziały The Information, że użytkownicy będą mogli skanować swoje tęczówki, aby szybko zalogować się na swoje konta i dokonać płatności. Ma to działać podobnie jak Face ID i Touch ID. Mówi się również, że skanowanie tęczówki oka ułatwia wielu osobom korzystanie z tego samego urządzenia.

Technologia skanowania tęczówki będzie wykorzystywać te same kamery, które umożliwią zaawansowane renderowanie. Jest to sztuczka, w której okulary będą stale śledzić, gdzie patrzy użytkownik, aby zoptymalizować wydajność. Obszary sceny poza fokusem użytkownika będą dynamicznie renderowane w niższej rozdzielczości. Nie powinno to być jednak zauważalne dla człowieka używającego produktu. Obszar, na który bezpośrednio patrzy użytkownik, będzie ostry i najwyższej jakości.

Jest pogłoska, że urządzenie Apple będzie wyposażony w 14 kamer, w porównaniu do zaledwie 10 w zestawie słuchawkowym Meta Quest Pro. Został on zaprojektowany do rejestrowania ruchu, aby dokładnie odwzorować rzeczywiste ruchy na cyfrowych awatarach. Dwie kamery skierowane w dół najwyraźniej rejestrują nogi użytkownika, oferując kolejną funkcję, której Quest Pro nie ma.

Okulary podobno przypominają „parę gogli narciarskich” i wyglądają inaczej niż Quest Pro. Mówi się, że projekt Apple w dużej mierze opiera się na „tkaninach siatkowych, aluminium i szkle”. Dodatkowo lepiej ukrywa kamery skierowane na zewnątrz niż Quest Pro. Urządzenie jest też podobno cieńsze i lżejsze niż Quest Pro, który waży 722 gramy.

Ponadto są słuchy, że urządzenie Apple pozwala osobom noszącym okulary na magnetyczne przypięcie niestandardowych soczewek korekcyjnych.

Należy pamiętać, że niektóre planowane funkcje mogą się nie pojawić w wersji ostatecznej.

źródło: macrumors.com 9to5mac.com zdjęcie: Ian Zelbo

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.