Apple planuje przeprojektować aplikację Messages w przyszłym roku
0

Apple planuje przeprojektować aplikację Messages w przyszłym roku

0

Apple podobno pracuje nad nową wersją aplikacji Messages. Być może zostanie wydana wraz z okularami AR/VR w przyszłym roku.

Pewnie plotki na twitterze sugerują, że Apple pracuje nad nową wersją iMessage. Ma ona zawierać nowy wygląd, pokoje rozmów i nie tylko. Niektórzy twierdzą, że aplikacja będzie posiadać nowe funkcje czatu w AR. Taka aktualizacja ma być rzekomo zostać wydana w przyszłym roku wraz z okularami AR/VR.

iOS 16 wprowadził szereg nowych funkcji do aplikacji Wiadomości. Zatem dalszy rozwój aplikacji wydaje się być dość mocno prawdopodobny. Szczególnie jeśli ma być to połączone z premierą nowego urządzenia od Apple.

Analityk Mark Gurman z Bloomberga często ujawnia plany Apple. Dodatkowo jakiś czas temu poinformował on, że okulary AR/VR skupią się na grach i komunikacji. Jego zdaniem Memojis oraz SharePlay mogą mieć tutaj kluczowe znaczenie. iOS 16‌ wprowadził funkcję SharePlay do aplikacji Messages, umożliwiając wielu użytkownikom korzystanie z zsynchronizowanych treści. Zatem wymagałoby to wygodnego inicjowania sesji SharePlay w aplikacji Wiadomości na zestawie słuchawkowym Apple.

Mówi się, że sam zestaw słuchawkowy ma zupełnie nowy system operacyjny o nazwie „rOS” lub „realityOS”. O pracach Apple nad realityOS krążą pogłoski od 2017 roku. Jednak istnienie systemu operacyjnego zostało ostatecznie potwierdzone na początku tego roku. realityOS prawdopodobnie będzie zawierał wersje wielu istniejących aplikacji Apple. Zatem szersza rewitalizacja aplikacji Wiadomości wydaje się prawdopodobna, szczególnie jeśli aplikacja będzie ważna dla współpracy na urządzeniu.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *