0

Popularne aplikacje do wymiany plików na iPhony – Jak coś przesłać na iPhone’a?

Popularne aplikacje do wymiany plików na iPhony – Jak coś przesłać na iPhone’a?
0

Ile razy irytowało Cię obniżanie jakości przesyłanych plików przez różnego rodzaju programy? Musisz wiedzieć, że nie wszystkie tak działają – sprawdź, z których aplikacji korzystać, by cieszyć się głębią szczegółów wysyłanych zdjęć czy filmów.

Przesyłanie plików w oryginalnej jakości

Z pewnością nieraz zdarzyło Ci się nagrać jakiś zabawny moment podczas spotkania ze znajomymi lub wspólnego wyjazdu, który chciałeś przesłać wszystkim zainteresowanym. A może wykonałeś niesamowite zdjęcie, lecz aby w pełni ukazało swoją głębię, musi być oglądane w wysokiej rozdzielczości? Przesłanie pliku w pierwotnej, wysokiej jakości staje się już w pełni niemożliwe, jeśli stworzyłeś materiał wideo np. ze wspólnej wycieczki. Jest on po prostu zbyt duży, aby mógł być przesłany z odpowiednim oddaniem detali, a większość aplikacji oferujących wymianę plików niestety ma ograniczenia dotyczące ich wielkości.

Aby w przyszłości uniknąć tego problemu, sprawdź kilka prostych w obsłudze aplikacji, które pozwalają na przesyłanie plików w niemal dowolnej wielkości.

iShareFiles na Apple iPhone 7

To aplikacja możliwie najprostsza w obsłudze i niezwykle intuicyjna – nie musisz czytać żadnych samouczków, aby w pełni korzystać z jej funkcjonalności. Program pozwala na wymianę zdjęć i kontaktów między urządzeniami Apple, a więc nie tylko iPhonami, ale też iPadami czy nawet iPodami Touch. Po włączeniu aplikacji należy kliknąć ikonę Bluetooth. Wtedy to rozpocznie się wyszukiwanie dostępnych urządzeń w okolicy – oczywiście w tym czasie muszą mieć również uruchomioną aplikację.

Po znalezieniu docelowego urządzenia wystarczy wybrać plik, który ma zostać wysłany, a jego przesył rozpocznie się niemal natychmiast. Zaraz potem pojawi się on na pulpicie odbiorcy, który może zdecydować, gdzie go zapisać – np. tylko w aplikacji, czy również w zdjęciach.

SimpleDrop

To aplikacja, do której użytkowania trzeba dołożyć nieco więcej starań. Sama konfiguracja czy rejestracja nie są specjalnie trudne, mogą jednak zająć kilka chwil. W zamian otrzymujesz jednak znakomitą aplikację o bardzo dużych możliwościach.

SimpleDrop pozwala na przesyłanie nie tylko kontaktów czy zdjęć, ale również muzyki, dokumentów tekstowych czy nawet materiałów wideo. Po założeniu konta transfer danych zachodzi przy konieczności obecności urządzeń w tej samej sieci Wi-Fi. Z pozycji telefonu możesz połączyć się również z komputerem. Wcześniej trzeba natomiast zainstalować na tym urządzeniu aplikację i podać te same dane logowania.

ShareIt

Na podobnej zasadzie działa aplikacja ShareIt – choć w tym przypadku nie musisz logować się na osobiste konto. Program pozwala na wysyłanie plików jednocześnie do wielu użytkowników, a w przypadku braku Wi-Fi można udostępnić sieć za pomocą Hot Spota. Wystarczy wybrać urządzenia na klasowym wyświetlaczu Apple iPhone 7.

Szybkość transferu zależy od przepustowości sieci, ale zwykle jest bardzo sprawny i pozwala na wysyłanie plików dowolnych rozmiarów. Tak jak SimpleDrop, ShareIt pozwala na transfer zdjęć, kontaktów czy filmów.

Kicksend

Aplikacja posiada możliwość przesyłania wielu plików za jednym razem. Funkcja ta z pewnością przyda się przy udostępnianiu np. kilkudziesięciu czy kilkuset zdjęć ze wspólnego wyjazdu lub imprezy. Warto jednak pamiętać, że Kicksend umożliwia jedynie transfer materiałów wideo oraz zdjęć.

Zanim rozpoczniesz korzystanie z aplikacji, najpierw musisz założyć konto lub skorzystać z danych logowania Facebooka. Następnie wystarczy przesunąć ekran w lewo, aby wybrać odpowiednie pliki do przesłania. Wprowadź adres odbiorcy i poczekaj, aż zostaną one przetworzone przez aplikację i wysłane. 

 Materiał zewnętrzny.

Popularne aplikacje do wymiany plików na iPhony – Jak coś przesłać na iPhone’a?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *