Home Newsy Ponad 14 milionów dolarów za krzesła dla pracowników Apple Park
Ponad 14 milionów dolarów za krzesła dla pracowników Apple Park
0

Ponad 14 milionów dolarów za krzesła dla pracowników Apple Park

0

Na wybudowanie nowej, nowoczesnej siedziby Apple wyglądem przypominającej spodek kalifornijska firma wydała już ponad pięć miliardów dolarów. Jak się jednak okazuje, to jeszcze nie koniec kosztów związanych z tym miejscem. Gigant bowiem zamierza wyposażyć biura mieszczące się na terenie Apple Park w luksusowe krzesła dla pracowników, z których jedno kosztuje ponad 4000 zł.

Apple Park po wielu miesiącach prac budowlanych wreszcie gotowy jest do użytku. Pozostały jednak jeszcze drobne kwestie związane z wykończeniem tego miejsca, a dokładniej rzecz ujmując z wyposażeniem biur. Plotka głosi, że Jonathan Ive – główny projektant Apple spotkał się niedawno z właścicielami firmy Barber Osgerby trudniącej się w produkcji ekskluzywnych krzeseł. Przy kilku drinkach w pubie panowie nie próżnowali i zawarli kontrakt biznesowy zgodnie z treścią którego firma meblarska ma wyposażyć Apple Park w luksusowe krzesła.

Warto nadmienić, że w nowym kampusie Apple zatrudnionych jest blisko 12 tysięcy pracowników. Jeśli każdy z nich miałby zasiąść wygodnie na krześle wartym 4100 zł za sztukę, to kalifornijska firma musiałaby wydać na takie wyposażenie blisko 14.200.000 dolarów, czyli 49,5 miliona złotych. Są to oczywiście dane szacunkowe, bowiem przy tak ogromnym zamówieniu zapewne naliczony zostanie stosowny rabat. Z nim, czy bez i tak można mówić o gigantycznym wydatku.

Źródło: neowin

 

Ponad 14 milionów dolarów za krzesła dla pracowników Apple Park

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *