Tryb diagnostyczny w iOS 10.3

Tryb diagnostyczny w iOS 10.3

0

Od paru tygodni w rękach deweloperów i osób uczestniczących w programie publicznych testów beta znajduje się system iOS 10.3, który przynosi sporo nowych funkcjonalności. Jedną z większych jest funkcja Find My AirPods uzupełniająca możliwości wbudowanej aplikacji Find My iPhone.

Na pokładzie tej aktualizacji znajduje się więcej nowości, ot choćby widżet dla programu Podcasty, czy szczegółowe informacje pogodowe w aplikacji Mapy. Okazuje się jednak, że ta wersja oprogramowania skrywa też inne opcje w kodzie.

Steve Troughton-Smith – deweloper aplikacji na platformę iOS doszukał się ciekawej opcji, którą można w prosty sposób aktywować za pomocą kombinacji dwóch przycisków. Jest nią tryb diagnostyczny nazwany CheckerBoard dedykowany pracownikom salonów Apple. Pozwala on zdiagnozować nieprawidłowości jakie doskwierają urządzeniom pracującym pod kontrolą systemu iOS 10 i pewnie wyższych odsłon tego softu.

Aby aktywować Tryb Diagnostyczny należy wyłączyć urządzenie, podłączyć je do ładowarki, a następnie szybko wcisnąć i przytrzymać równocześnie przyciski Początek i zwiększania głośności.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy opcja ta dostępna będzie w oficjalnej wersji systemu iOS 10.3. Ta powinna pojawić się dla wszystkich użytkowników już w marcu tego roku.

Źródło: Redmond Pie

 

Tryb diagnostyczny w iOS 10.3

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *