Home Newsy Apple Park jednym z droższych kompleksów budynków na świecie
Apple Park jednym z droższych kompleksów budynków na świecie
0

Apple Park jednym z droższych kompleksów budynków na świecie

0

Zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy pochłonęła budowa nowego kampusu Apple? Nowoczesna budowla kształtem przypominająca spodek oraz otaczający ją park wraz z mniejszymi lokalami nie mógł być tani. Okazuje się, że jest to jeden z czterech najdroższych na świecie kompleksów budynków, który pomniejszył budżet kalifornijskiej firmy aż o 5 miliardów dolarów amerykańskich.

Serwis BuildZoom dotarł do dokumentacji, która zdradza ile pieniędzy potrzebnych było na budowę Apple Park. Znajduje się tam dokładna rozpiska, co i ile środków pieniężnych pochłonęło od czasu sporządzenia projektu na papierze. Okazuje się, iż najdroższy jest główny budynek kształtem przypominający statek kosmiczny. Apple na jego budowę wydało 427 milionów dolarów.

Kolejna na liście znajduje się aula Steve Jobs Theater, w której odbyła się ostatnia konferencja. Jej budowa pochłonęła niemal 180 milionów dolarów, a na jej konstrukcję składa się między innymi dach wykonany z włókna węglowego. Sala konferencyjna jest w stanie pomieścić nawet 1000 osób. Warto dodać, że na terenie kompleksu łącznie znajduje się 15 różnych budynków.

Apple nie żałowało także pieniędzy na aranżację terenów zielonych znajdujących się wokół zabudowań Apple Park. Tu koszty wyniosły całe 85 milionów dolarów. 25 milionów to wydatek dotyczący tunelu jakim wjeżdża się do kampusu.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple Park jednym z droższych kompleksów budynków na świecie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)